PARTNER PORTALU
  • BGK

Surowe kary w Wenecji za łamanie przepisów ws. porządku i godnego zachowania

  • aw/PAP    25 lipca 2017 - 20:06
Surowe kary w Wenecji za łamanie przepisów ws. porządku i godnego zachowania
200 euro wynosi od tej pory grzywna za chodzenie po mieście z gołym torsem (fot.pixabay)

Do 450 euro podniesiono w Wenecji niektóre kary za łamanie przepisów dotyczących utrzymania porządku i godnego zachowania. Decyzję podjął we wtorek (25 lipca) zarząd miejski na wniosek burmistrza Luigiego Brugnaro, który walczy z brakiem kultury i chuligaństwem.
Wysokość niektórych kar podniesiono aż dziewięciokrotnie; dotąd wynosiły one średnio 50 euro.

200 euro wynosi od tej pory grzywna za chodzenie po mieście z gołym torsem, a 400 euro za mazanie i graffiti na zabytkach, a także za uliczne występy bez pozwolenia. Takim samym mandatem karani będą żebracy, blokujący przejście oraz osoby rzucające śmiecie na chodnik bądź do wody.

Karę 450 euro otrzymają ci, którzy pływają w weneckich kanałach. Takich incydentów notuje się bardzo wiele. W miniony weekend policja zatrzymała kilku młodych Belgów, którzy skoczyli z jednego z mostów do Canal Grande.

- Celem tej decyzji jest odstraszenie tych, którzy myślą, że mogą przyjechać do Wenecji i robić co chcą, nie szanując miasta, jego godnego wyglądu i bezpieczeństwa - powiedział burmistrz.

Władze Wenecji nie są jednak pierwsze, którym przeszkadza skąpy strój turystów na miejskich ulicach. Także u nas się to nie podoba. W ubiegłym roku Stowarzyszenie Turystyczne Sopot i Urząd Miasta Sopotu prowadzili specjalną akcję edukacyjną.

- Nie każdemu odpowiada podczas spożywania posiłku oglądanie czyjegoś obwisłego brzucha czy nagiego torsu. To kwestia pewnego smaku. Tam, gdzie jest na to miejsce, czyli na plaży, problemu nie ma, ale w restauracji czy pubie już taki widok nie powinien być koniecznością - mówił dla radiowej Eski Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Miasto nakładało jednak kar czy mandatów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.