PARTNER PORTALU
  • BGK

Świąteczna wioska w centrum miasta w ramach "Betlejem Poznańskiego"

  • pt/pap    18 listopada 2017 - 09:05
Świąteczna wioska w centrum miasta w ramach "Betlejem Poznańskiego"
Przedświąteczne atrakcje w Poznaniu, podobnie jak w ubiegłym roku, odbywać się będą zarówno na placu Wolności, jak i na Starym Rynku (fot.poznan.pl)

Powstanie świątecznej wioski w centrum miasta, festiwal rzeźby lodowej i spektakle dla dzieci poprzedzą w Poznaniu święta Bożego Narodzenia. Tegoroczną edycję "Betlejem Poznańskiego" otworzy w sobotę, 18 listopada prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Przedświąteczne atrakcje w Poznaniu, podobnie jak w ubiegłym roku, odbywać się będą zarówno na placu Wolności, jak i na Starym Rynku. Na placu Wolności powstanie świąteczna wioska, z tradycyjną szopką bożonarodzeniową, będą tam także Dzwonek Życzeń, Poczta Gwiazdora, świąteczna gospoda i ogromna karuzela.

Tegoroczną nowością "Betlejem Poznańskiego" będzie świąteczna parada, która 16 grudnia wyruszy z placu Wolności przez ul. Paderewskiego i dotrze na Stary Rynek. Na trasie przemarszu ustawiopne będą choinki oraz świąteczne ławki przyozdobione pokrowcami, a na Starym Rynku na uczestników parady czekać będą stoiska z przysmakami z całego świata.

"Poznańskie Betlejem" otworzy w sobotę prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Tego dnia zaplanowano też m.in. pokaz ognia oraz show akrobatyczno-taneczne.

Jarmark na Starym Rynku rozpocznie się dopiero 2 grudnia. Dzień później prezydent Poznania zapali lampki na miejskiej choince, natomiast na najmłodszych czekać będzie tego dnia Święty Mikołaj.

Z kolei 9 i 10 grudnia odbędzie się festiwal rzeźby lodowej, a artyści z całego świata będą rywalizować w konkursach na najbardziej niezwykłe dzieła sztuki z lodu.

Współorganizatorka wydarzenia, Anna Dorna z Fundacji Flow Art, podkreśliła, że czas przedświąteczny powinien też skłaniać do refleksji oraz pomocy ubogim i potrzebującym.

W niedzielę, 19 listopada organizatorzy jarmarku wspólnie z Caritas i Fundacją Pro Publico zapraszać będą poznaniaków do wzięcia udziału w Światowym Dniu Ubogich, natomiast w grudniu odbędzie się m.in. dzień poświęcony poznańskiemu Hospicjum Palium.

W ramach "Betlejem Poznańskiego" zaplanowano też m.in. kolejną edycję Silent Night, której ideą jest wspólne śpiewanie kolęd we wszystkich językach z przesłaniem miłości i pokoju.

Tegoroczna edycja "Betlejem Poznańskiego" potrwa do 22 grudnia. Tego dnia mieszkańcom miasta rozdawane będą też choinki, które wcześniej stanowiły ozdobę jarmarku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.