PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży: Brzegi to jedyne miejsce, które pomieści pielgrzymów

  • PAP/AT    18 kwietnia 2016 - 18:36
Światowe Dni Młodzieży: Brzegi to jedyne miejsce, które pomieści pielgrzymów

W Brzegach pod Wieliczką zaplanowano mszę kończącą Światowe Dni Młodzieży, w której ma wziąć udział papież Franciszek (fot.krakow2016.com)

Campus Misericordiae w Brzegach to jedyne miejsce, które pomieści 1,8 mln pielgrzymów, zapewni otwarty charakter wydarzenia i optymalny komfort dla wszystkich uczestników spotkania z papieżem - podkreśla Komitet Organizacyjny ŚDM.
W informacji przekazanej przez komitet wyliczono inwestycje, które w tym miejscu już wykonano, opisano także stan przygotowań krakowskich Błoń.

W Brzegach pod Wieliczką zaplanowano mszę kończącą Światowe Dni Młodzieży, w której ma wziąć udział papież Franciszek. Zastrzeżenia do tego terenu w połowie marca zgłosiło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Według strony kościelnej to najlepsza lokalizacja; organizatorzy ŚDM podkreślali wówczas, że cały czas trwają prace i przynajmniej część z tych uwag jest już nieaktualna.

W opublikowanej w poniedziałek (18 kwietnia) informacji po raz kolejny zaznaczono, że Błonia nie są w stanie pomieścić 1,5-1,8 mln pielgrzymów - tylu właśnie spodziewanych jest na sobotnim czuwaniu z papieżem i niedzielnej "Mszy posłania" kończącej ŚDM.

W dokumencie podkreślono, że mający 300 ha teren w Brzegach jest sześć razy większy od Błoń, jest on dobrze skomunikowany z drogą S7 i autostradą A4, nie koliduje z żądną aktualnie prowadzoną działalnością gospodarczą, co ułatwia przygotowanie infrastruktury. Ponadto teren ten jest płaski, co zapewnia doskonałą widoczność głównego miejsca celebracji, a jego przystawanie do uroczystości nie jest jednorazowym, wydatkiem, bo Brzegi znajdują się w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej - podano.

Czytaj też: Kraków sto dni przed ŚDM – przygotowania przyśpieszają

"Brzegi zapewniają otwartą formułę tego wydarzenia, która jest istotą ŚDM: mogą w nim wziąć udział wszyscy, również ci niezarejestrowani" - podkreśla KO ŚDM.

Z opublikowanej w poniedziałek informacji wynika, że do tej pory na terenie Campusu Misericordiae m.in.: wybudowano 6,5 km dróg asfaltowych, rozpoczęto przebudowę części linii wysokiego napięcia, przeprowadzono konserwację wałów na pobliskich rzekach, wkrótce rozpocznie się budowa trzech nowych mostów na rzece Serafa i Zabawka, a cztery kolejne - tymczasowe zostaną postawione przez wojsko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.