PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży: Do Krakowa przyjadą relikwie błogosławionego młodzieńca

  • PAP    15 stycznia 2016 - 16:21

Papież Franciszek ma dla młodzieży niespodziankę. Do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży przyjada relikwie bł. Pier Giorgia Frassatiego. "Bądźcie jak Frassati!" - wskazuje papież.
Pier Giorgio Frassati to postać fascynująca - podkreśla biuro prasowe KEP. Czterech papieży znajduje w nim dla młodych ludzi wzór do naśladowania.

"24-letni student politechniki z Turynu jest przykładem, że świętość jest możliwa w każdym wieku, niezależnie od środowiska, w którym się wyrosło. Pier Giorgio Frassati kochał górskie wędrówki, radością, talentem oratorskim przyciągał swoich rówieśników, którym niósł Ewangelię" - czytamy w komunikacie.

Jak zaznaczono Frassati (1901-1925) był szczególnie wrażliwy na potrzeby ludzi biednych i pokrzywdzonych. Pomagając chorym, zaraził się chorobą Heinego-Medina.

Przypomniano też, że papież Franciszek w orędziu na Światowe Dni Młodzieży w Polsce, którym przyświeca idea "Ośmiu Błogosławieństw", poleca by młodzi naśladowali Frassatiego w czynieniu dzieł miłosierdzia. "Chciałbym zasugerować wam, jak w konkretny sposób, możemy być narzędziem tego samego Miłosierdzia względem naszych bliźnich" - napisał papież Franciszek.

"Pier Giorgio był młodzieńcem, który zrozumiał, co znaczy mieć serce miłosierne, wrażliwe na najbardziej potrzebujących. Ofiarowywał im o wiele więcej niż dary materialne, dawał samego siebie, poświęcał czas, słowa, zdolność słuchania. () Służył ubogim z wielką dyskrecją, nigdy się z tym nie obnosząc. () Wyobraźcie sobie, że w przeddzień swojej śmierci, ciężko schorowany, udzielał wskazówek dotyczących sposobu pomagania jego pokrzywdzonym przyjaciołom" - przypomniał papież Franciszek.

Frassati został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II 20 maja 1990 na Placu św. Piotra w Rzymie.

Relikwie Pier Giorgia Frassatiego będą wystawione podczas Światowych Dni Młodzieży w Bazylice Dominikanów Św. Trójcy w Krakowie przy ul. Stolarskiej 12.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.