PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Gorzów Wielkopolski odwiedzi grupa z Wybrzeża Kości Słoniowej

  • PAP/JL    20 lipca 2016 - 09:45
Światowe Dni Młodzieży. Gorzów Wielkopolski odwiedzi grupa z Wybrzeża Kości Słoniowej
Kościół katedralny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uznawany jest za jeden z symboli Gorzowa Wielkopolskiego. Fot. Pixabay.com

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży Gorzów Wielkopolski odwiedzi 50 osób z Wybrzeża Kości Słoniowej.
Zapewne nawiedzą znajdujący się w murach kościoła katedralnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny grób tragicznie zmarłego ordynariusza diecezji gorzowskiej bp Wilhelm Pluta. 2 czerwca 1997 r. modlił się przy nim papież Jan Paweł II.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

Pielgrzymi przyjadą 22 lipca. W grupie będą bracia ze wspólnot neokatechumenalnych, klerycy i księża z seminarium duchownego Redemptoris Mater w Abidżanie. Towarzyszył im będzie rektor seminarium ks. Tomasz Kubala. Pielgrzymi m.in. odwiedzą sanktuarium w Rokitnie i zwiedzą Seminarium Duchowne w Paradyżu, a w niedzielę na Starym Rynku w pobliżu gorzowskiej katedry planują ewangelizować mieszkańców.

Kościół katedralny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uznawany jest za jeden z symboli Gorzowa Wielkopolskiego. Świątynia znajdująca się w samym centrum miasta jest najcenniejszym zabytkiem jego historii i ważnym miejscem dla wiernych diecezji.

Kościół katedralny jest najstarszym budynkiem w mieście. Został zbudowany w drugiej połowie XIII wieku jako miejski kościół parafialny. Pierwotnie zaplanowany został jako romańska bazylika, ostatecznie otrzymał formę gotyckiej pseudobazyliki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.