PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Happening „Zadaj pytanie papieżowi”

  • PAP/JL    20 lipca 2016 - 10:16
Światowe Dni Młodzieży. Happening „Zadaj pytanie papieżowi”
Powstaje „Księga pytań” do papieża Franciszka. Fot. Pixabay.com

„Zadaj pytanie papieżowi” – zachęcają pomysłodawcy akcji, w ramach której powstaje „Księga pytań”.
Po Światowych Dniach Młodzieży ma ona trafić do Franciszka. Pytania papieżowi mogą zadać wszyscy, którzy odwiedzą czynną od 20 lipca wystawę w Pałacu Sztuki w Krakowie.

Pomysłodawcy liczą, że będą to „autentyczne, osobiste pytania”. Akcja potrwa do 27 lipca.

Jak mówi współorganizator akcji Paweł Doś, wydarzenie ma charakter wystawy – happeningu, przygotowanego specjalnie z myślą o młodzieży – także tej, która w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży odwiedzi Kraków.

Wystawę przygotowano w językach: polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim. Zwiedza się ją ze słuchawkami na uszach; lektor czyta scenariusz autorstwa osób związanych z ruchem Komunia i Wyzwolenie (wł. Comunione e Liberazione), założonego przez włoskiego księdza Luigiego Giussaniego. Scenariusz powstał na podstawie książki Giussaniego „Zmysł religijny”.

Wystawa znajduje się w kilku salach. W pierwszej jest stół rodzinny – zwiedzający będzie mógł przy nim usiąść i zastanowić się nad słowami lektora. W kolejnych pomieszczeniach są obiekty poświęcone takim tematom jak: nauka, praca, wolontariat, czas wolny, przyjaźń, miłość, wiara, duchowość, powołanie.

Na końcu ekspozycji znajdzie się księga, w której będzie można zapisać pytania do papieża, można je też zapisać na specjalnym formularzu widocznym na ekranach komputerów.

Po zakończeniu akcji jej organizatorzy – Stowarzyszenie Ślady Obecności i ruch Komunia i Wyzwolenie – zbiorą wszystkie pytania w jednej księdze i, już po Światowych Dniach Młodzieży, przekażą ją papieżowi Franciszkowi.

Szczegóły akcji są pod adresem askthepope2016.com.

Wydarzenie objął honorowym patronatem kard. Stanisław Dziwisz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.