PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Kluczowa pomoc

  • PAP/JL    29 czerwca 2016 - 08:59
Światowe Dni Młodzieży. Kluczowa pomoc

Akcja kluczowa pomoc ma umożliwić niepoełnosprawnym spotkanie się z papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży. Fot. Pixabay.com

Niepotrzebne klucze pomogą niepełnosprawnym spotkać się z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży.
Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży w szkołach, parafiach i urzędach zbierają niepotrzebne klucze. Liczą je, segregują i sprzedają w skupach złomu.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

Z zebranych pieniędzy pokryją koszty pobytu niepełnosprawnych na Światowych Dniach Młodzieży. Klucz w tym wypadku ma otwierać drzwi do ludzkich serc – mówią.

W akcji Kluczowa pomoc zebrano już 40 tys. kluczy; pomysłodawcy akcji mają nadzieję na drugie tyle, bo wciąż trafiają do nich kolejne.

– Akcję kluczowa pomoc wymyślili wolontariusze na samym początku przygotowań w naszej diecezji do Światowych Dni Młodzieży. Chcieliśmy pamiętać o osobach niepełnoprawnych – mówi Monika Nawrot z diecezjalnego centrum przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Kielcach.

Akcja polega na zbieraniu niepotrzebnych kluczy w szkołach, parafiach czy urzędach. Następnie są one przekazywane do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, gdzie wolontariusze liczą je, segregują i w skupach złomu wymieniają na pieniądze.

Monika Nawrot zaapelowała, by młode osoby niepełnosprawne, które z przyczyn finansowych nie mogą wziąć udziału w Światowych Dniach Młodzieży, czy to w Krakowie, czy na etapie dni w diecezjach, zgłaszały się do diecezjalnego centrum przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Kielcach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.