PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Kulminacja na wrocławskim stadionie

  • PAP/JL    28 czerwca 2016 - 08:32
Światowe Dni Młodzieży. Kulminacja na wrocławskim stadionie
Spotkanie pielgrzymów ze wszystkich trzech dolnośląskich diecezji na wrocławskim stadionie ma być kulminacją Światowych Dni Młodzieży na Dolnym Śląsku. Fot. Pixabay.com

Spotkanie na wrocławskim stadionie z udziałem pielgrzymów ze wszystkich trzech dolnośląskich diecezji ma być kulminacją Światowych Dni Młodzieży na Dolnym Śląsku.
Organizatorzy spodziewają się, że w wydarzeniu weźmie udział kilkanaście tysięcy osób. Sobota 23 lipca będzie obfitować w najważniejsze wydarzenia w ramach dni w diecezjach. W tym dniu goście z całego regionu spotkają się kilkukrotnie.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

Zanim dojdzie do wieczornego spotkania na stadionie miejskim, pątnicy wezmą udział również w duchowych wydarzeniach na Ostrowie Tumskim oraz we wrocławskiej katedrze.

Program przewiduje, że od rana pielgrzymi będą przechodzić przez Bramę Miłosierdzia, znajdującą się we wrocławskiej katedrze, a następnie spotkają się z arcybiskupem wrocławskim Józefem Kupnym, z którym w samo południe na Ostrowie Tumskim odmówią Anioł Pański.

Następnie zaplanowano w kilkunastu kościołach msze odprawione w grupach językowych.

Wieczorem na stadionie miejskim we Wrocławiu odbędzie się trzygodzinne spotkanie z udziałem ks. abp. Kupnego, które nazwano festiwalem „Singing Europe”. W trakcie przewidziano m.in. prezentacje poszczególnych grup pielgrzymów oraz koncert włoskiej urszulanki siostry Cristiny Sccuia.

Na stadion przyjdą nie tylko pątnicy, którzy od czwartku będą przebywać we Wrocławiu, ale też pielgrzymi z podwrocławskich parafii oraz z dwóch pozostałych dolnośląskich diecezji: legnickiej i świdnickiej.

Goście diecezji wrocławskiej w pozostałe dni będą się również spotykali w pięciu punktach miasta w pobliżu swoich miejsc zakwaterowania na tzw. Mercy Fest. To spotkania integracyjne w mniejszych grupach, połączone z posiłkiem i wspólnym śpiewaniem.

W poniedziałek 25 lipca zaplanowano dla wrocławskich grup uroczystą eucharystię i procesję z relikwiami św. Jadwigi w Trzebnicy. Tam przekazane zostanie przesłanie do Krakowa i pątnicy ruszą do stolicy Małopolski.

W diecezji świdnickiej będzie gościć około tysiąca pielgrzymów, którzy będą rozlokowani w większych miejscowościach m.in. Świdnicy, Ząbkowicach Śląskich, Dzierżoniowie, Kłodzku.

Program dni w diecezjach przewiduje w niedzielę 24 lipca pielgrzymki poszczególnych grup szlakiem maryjnym do sanktuariów w Wambierzycach, Bardzie Śląskim na Górę Igliczną i na Wielką Sowę.

Program przewiduje m.in. integracyjne ogniska, biesiady prezentujące regionalne produkty, wycieczki turystyczne.

Wszyscy pielgrzymi spotkają się razem w poniedziałek 25 lipca na „Święcie narodów” w Świdnicy. Najpierw przejdą w marszu wiary ulicami miasta, a następnie wezmą udział we wspólnej mszy celebrowanej przez biskupa Ignacego Deca, który przekaże im posłanie do Krakowa.

Dni w diecezji legnickiej rozpoczną się wspólną eucharystią w czwartek 21 lipca w kościele Św. Jacka w Legnicy.

W kolejnych dniach zaplanowano m.in. modlitwę w duchu Taize, pielgrzymkę do sanktuarium cystersów w Krzeszowie, a w niedzielne popołudnie wielki piknik w parku miejskim w Legnicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.