PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni młodzieży. Na Podkarpaciu przebywają pielgrzymi z kilku krajów

  • PAP/JL    19 lipca 2016 - 09:40
Światowe Dni młodzieży. Na Podkarpaciu przebywają pielgrzymi z kilku krajów
Do Rzeszowa przybyła 52-osobowa grupa Filipińczyków, 30 pielgrzymów z Chin oraz 14 młodych katolików z Kanady. Fot. Pixabay.com

Na Podkarpaciu goszczą młodzi pielgrzymi z kilku krajów, m.in. z Urugwaju, Timoru Wschodniego, Malezji i Chin.
W obu podkarpackich diecezjach spodziewanych jest łącznie blisko 2,2 tys. osób.

Do diecezji rzeszowskiej jako pierwsi przyjechali pielgrzymi z Urugwaju. Podczas dni w diecezji 14-osobowa grupa Urugwajczyków będzie mieszkać u rodzin w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

Do Rzeszowa przybyła też 52-osobowa grupa Filipińczyków, 30 pielgrzymów z Chin oraz 14 młodych katolików z Kanady. 19 lipca w Rzeszowie spodziewani są pielgrzymi z Francji.

Z kolei w archidiecezji przemyskiej są już pielgrzymi z Timoru Wschodniego, którzy zamieszkali w Sanoku oraz młodzież z Malezji.

Podkarpacie w czasie Światowych Dni Młodzieży odwiedzi ponad 2,2 tys. pielgrzymów. Archidiecezja przemyska będzie gościć ok. 800 osób, a diecezja rzeszowska przeszło 1,4 tys. młodych ludzi.

W archidiecezji przemyskiej pielgrzymi z Australii, Francji, Włoch, Malezji, Gabonu, Gwatemali, Palestyny, Kanady, Rosji, Wysp Zielonego Przylądka, Wyspy św. Tomasza, Peru i Jamajki będą rozlokowani u rodzin w siedmiu miastach: Przemyślu, Krośnie, Sanoku, Jarosławiu, Przeworsku, Leżajsku i Łańcucie.

Natomiast do diecezji rzeszowskiej przyjazd zapowiedzieli młodzi ludzie z Ukrainy, Francji, Włoch, Niemiec, Argentyny, Wybrzeża Kości Słoniowej, Gwatemali, Brazylii, Ekwadoru, Nikaragui, Kanady, Anglii, Irlandii, USA, Chin, Kazachstanu, Egiptu, Filipin i Hiszpanii. Zamieszkają u rodzin; w zdecydowanej większości w Rzeszowie i najbliższej okolicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.