PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Obraz Jezusa z selfie w Łagiewnikach

  • PAP/JL    8 sierpnia 2016 - 10:06
Światowe Dni Młodzieży. Obraz Jezusa z selfie w Łagiewnikach
Do końca sierpnia w Krakowie będzie stał wielkoformatowy obraz Jezusa Miłosiernego stworzony ze zdjęć selfie. Fot. Pixabay.com

Do końca sierpnia w Krakowie-Łagiewnikach będzie stał wielkoformatowy obraz Jezusa Miłosiernego stworzony ze zdjęć selfie.
Każdy, kto wziął udział w akcji „Wymaluj obraz”, może spróbować odnaleźć się na nietypowym malowidle.

Uczestnicy projektu mogą się też odnaleźć za pomocą strony internetowej tego przedsięwzięcia, wpisując w odpowiednim miejscu swój adres mailowy. Wyszukiwarka wskaże internaucie miejsce, w którym jest jego zdjęcie.

Obraz Jezusa Miłosiernego został wydrukowany przed Światowymi Dniami Młodzieży 2016 na olbrzymim (6 m na 2,5 m) sztywnym nieprzemakalnym materiale. Znajduje się przed sanktuarium Miłosierdzia Bożego, obok wejścia do auli św. Faustyny, w Krakowie-Łagiewnikach.

Internetową akcję „Wymaluj obraz” z okazji Światowych Dni Młodzieży zorganizowały wspólnota Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Chcieli połączyć ludzi z całego świata, w tym wielu tych, którzy chcieli przyjechać na spotkanie z papieżem do Krakowa, a z różnych przyczyn nie mogli.

Prezentowany obraz „Jezu, ufam Tobie” powstał z 15 tys. zdjęć osób z różnych zakątków świata. By wziąć udział w akcji, należało przesłać organizatorom zdjęcie za pośrednictwem strony Image2016.pl. Później organizatorzy za pomocą programu komputerowego skomponowali malowidło.

W projekcie brały udział osoby w różnym wieku. Przysyłali zdjęcia pojedyncze, grupowe, komunijne, ślubne itp. Do akcji przyłączyło się wiele znanych osób, w tym prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda. Swoje fotografie przesyłali też artyści, np. Muniek Staszczyk, Golec uOrkiestra.

Projekt „Wymaluj obraz” spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili go kontynuować. Wciąż za pośrednictwem strony Image2016.pl można nadsyłać selfie. Zdjęcia można przesyłać do 20 listopada – wtedy zakończy się Rok Miłosierdzia Bożego. Organizatorzy jeszcze nie wiedzą, w którym miejscu stanie kolejny obraz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.