PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży: Pawilon Polski powstaje w Krakowie

  • PAP/MIW    20 lipca 2016 - 13:00
Światowe Dni Młodzieży: Pawilon Polski powstaje w Krakowie
Pawilon Polski stanie niedaleko Wawelu. (fot. pixabay.com)

• Otwarcie Pawilonu Polskiego pod Wawelem zaplanowano na 25 lipca.
• Pawilon ma prezentować osiągnięcia polskiej nauki, kultury i gospodarki, a także historia i walory turystyczne kraju.
• Jak podkreśla Ministerstwo Rozwoju Światowe Dni Młodzieży to doskonała okazja do pokazania Polski i jej nowoczesnego oblicza wszystkim gościom wydarzenia.
Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie tuż tuż przy Wawelu pod hasłem "Polska wita!" powstaje Pawilon Polski. Zostaną w nim zaprezentowane osiągnięcia polskiej nauki, kultury i gospodarki, a także historia i walory turystyczne kraju. Pawilon Polski jest wspólną inicjatywą polskich instytucji publicznych oraz ich partnerów strategicznych na rzecz promocji kraju. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. 

Premiera pawilonu będzie miała miejsce w najbliższy poniedziałek (25 lipca), zaś wystawę będzie można zobaczyć w czasie Światowych Dni Młodzieży tj. do 31 lipca, w godzinach od 9 do 22.

Pawilon Polski to zarówno stała, tygodniowa ekspozycja wewnątrz namiotów, jak i strefa relaksu ze sceną na zewnątrz, gdzie codziennie odbywać się będą koncerty.

Jak podkreśla resort Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń odbywających się w Polsce w tym roku, a tym samym doskonała okazja do pokazania Polski i jej nowoczesnego oblicza wszystkim gościom wydarzenia.

- W tym celu, na Placu Wielkiej Armii Napoleona, przy samym Wawelu, powstaje Pawilon Polski. Wchodzący do niego goście zobaczą Polskę, jako kraj dynamiczny, innowacyjny, atrakcyjny turystycznie i kulturowo, a Polaków jako pracowity i gościnny naród. Interaktywna, pełna nowoczesnych polskich technologii ekspozycja, zaskoczy każdego odwiedzającego. Na taki efekt liczą organizatorzy. Chcą, aby pielgrzymi dobrze zapamiętali Polskę, dzięki czemu staną się oni ambasadorami naszego kraju w swoich ojczyznach. - zapowiada ministerstwo rozwoju. 

Pawilon Polski składać się będzie z czterech połączonych ze sobą sferycznych namiotów, wyprodukowanych przez firmę, która stworzyła scenografię do filmu Marsjanin. Wchodząc do środka, goście odbędą kinową podróż w trójwymiarze po historii Polski oraz wirtualny spacer po sztuce polskiego Średniowiecza. Zobaczą także atrakcje turystyczne i zabytki Polski relaksując się na interaktywnej huśtawce, z której wyślą e-pocztówkę do znajomych. Na entuzjastów najnowszych technologii w Pawilonie Polski czekają polskie drony, łaziki marsjańskie, roboty Proteus, czy aplikacje na smartfony i tablety, które pomagają w codziennym życiu, a także "ogród doświadczeń".

- Aby pokazać, że Polska zasługuje na miano wiodącego w Unii Europejskiej producenta zdrowej żywności, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży będą mogli przenieść się również na pole marchewek czy do sadu jabłoni, a także skosztować polskich produktów. Goście Pawilonu Polskiego będą mogli cieszyć się polskimi przysmakami, zasiadając w strefie relaksu przygotowanej wokół Pawilonu i uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych, m.in. koncertach plenerowych.- informuje MR.

Głównymi współorganizatorami projektu są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Kultury, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Organizacja Turystyczna oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., która jest koordynatorem i wykonawcą projektu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.