PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi w drodze z Białegostoku do Krakowa

  • PAP/JL    25 lipca 2016 - 08:54
Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi w drodze z Białegostoku do Krakowa
Tysiąc pielgrzymów udaje się z Białegostoku do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Fot. Pixabay.com

Blisko tysiąc zagranicznych pielgrzymów oraz wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży wyjechało 25 lipca rano z Białegostoku specjalnym pociągiem do Krakowa.
Pielgrzymi przebywali w Białymstoku w ramach dni w diecezji. W sumie do Białegostoku przyjechało ok. 770 osób z 17 krajów, m.in. z Włoch, Rwandy, Zambii, Rosji, Białorusi, Kuby i Argentyny. Przyjęcie pielgrzymów, a także ich pobyt organizowało Centrum Światowych Dni Młodzieży Betania w Archidiecezji Białostockiej, z którym współpracuje ponad 600 wolontariuszy.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

W poniedziałek rano z dworca kolejowego w Białymstoku odjechał specjalny pociąg z pielgrzymami, wolontariuszami i mieszkańcami.

Dni w diecezji w mieście rozpoczęły się oficjalnie 21 lipca wieczorem mszą św. i procesją do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajdują się relikwie bł. ks. Michała Sopoćki – duchowego opiekuna siostry Faustyny, późniejszej świętej. Białystok nazywany jest „miastem Miłosierdzia”, jego patronem jest ks. Sopoćko. Dni zakończyły się w 24 lipca wieczorem na rynku w centrum miasta, gdzie pielgrzymi prezentowali kultury swoich krajów.

Najważniejszymi momentami dni diecezjalnych było spotkanie w Sokółce, gdzie pielgrzymi mogli poznać historię „cudu eucharystycznego” oraz spotkanie w Świętej Wodzie, gdzie na górze krzyży stanął krzyż na pamiątkę Światowych Dni Młodzieży.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.