PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi w Łodzi otrzymają przewodniki po regionie

  • PAP/JL    19 lipca 2016 - 09:10
Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi w Łodzi otrzymają przewodniki po regionie
Specjalne kompendium wiedzy o Łodzi dla uczestników Światowych Dni Młodzieży przygotował magistrat. Fot. Pixabay.com

Pielgrzymi odwiedzający region łódzki w czasie dni w diecezjach, otrzymają specjalny przewodnik po najciekawszych zakątkach województwa.
Obok opisów zabytków, miejsc kultu i przepisów na regionalne potrawy, znajdą w nim informacje o Światowych Dniach Młodzieży i turystyce w woj. łódzkim.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

Publikacja opowiada o całym regionie łódzkim. W jęz. polskim i angielskim na ponad 150 stronach prezentujemy najważniejsze atrakcje Łodzi i regionu. Dzięki współpracy z Archidiecezją Łódzką i Urzędem Marszałkowskim udało się wydać ponad 50 tys. egzemplarzy – część z nich trafi bezpłatnie do pielgrzymów w regionie, część już pojechała do magazynu Polskiej Organizacji Turystycznej i będzie rozprowadzana na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

W przewodniku „Łódzkie 2016-2017” można znaleźć opisy i mapy najciekawszych szlaków turystycznych regionu, m.in. kilkunastu parków krajobrazowych i rezerwatów, Łódzkiego Szlaku Konnego czy samochodowych szlaków turystycznych.

Dla pielgrzymów szczególnie interesujący może okazać się Szlak Miłosierdzia Świętej Faustyny Kowalskiej, który obejmuje miejsca związane z życiem i charyzmatami tej świętej. Jego pierwszym przystankiem jest Głogowiec – wieś, w której do dziś stoi dom – miejsce urodzin Heleny Kowalskiej (późniejszej Faustyny) oraz pobliskie Świnice Warckie, w których została ochrzczona. Kolejnym przystankiem na doczesnej drodze św. Faustyny była Łódź, gdzie pracowała jako służąca i gdzie w Parku Wenecja po widzeniu Jezusa podjęła decyzję o wstąpieniu do zakonu.

Na szlaku znajduje się też m.in. Płock – miejsce objawienia Jezusa, Warszawa, w której Faustyna przebywała w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz Wilno, gdzie według wskazówek przyszłej świętej powstał słynny obraz „Jezu ufam Tobie”.

Autorzy przewodnika mają nadzieję, że zachęci on pielgrzymów do powrotu do Łodzi po Światowych Dniach Młodzieży i dokładniejszego zwiedzania centralnego regionu Polski.

Specjalne kompendium wiedzy o Łodzi dla uczestników Światowych Dni Młodzieży przygotował też magistrat. Na 96 stronach, w języku polskim i angielskim informuje on pielgrzymów o najciekawszych zakątkach miasta, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc historycznych i związanych z duchowością, m. in. z patronką naszego miasta, świętą Faustyną.

Pielgrzymi – jak szacuje policja, w Łodzi i okolicach będzie ich ok. 11 tys. – otrzymają również wydane przez magistrat mapy Łodzi ze specjalnie oznaczonymi kościołami parafialnymi oraz liniami komunikacji miejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.