PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi wyruszyli ze Szczecina do Krakowa

  • PAP/JL    25 lipca 2016 - 07:51
Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi wyruszyli ze Szczecina do Krakowa

Specjalny pociąg z pielgrzymami wiezie pielgrzymów ze Szczecina do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Fot. Pixabay.com

Specjalny pociąg z pielgrzymami z kraju i zagranicy wyruszył 25 lipca ze Szczecina do Krakowa na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.
Młodzi pielgrzymi tworzyli na szczecińskim Dworcu Głównym głośne i kolorowe grupy. Wśród zagranicznych gości najgłośniejsi bodaj byli Meksykanie, którzy skandowali „Polska” i odśpiewali m.in. polskie piosenki, na co Polacy odpowiadali „Mexico”. Nie zabrakło także wspólnych fotografii.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

Zagranicznych pielgrzymów na dworzec licznie odprowadziły rodziny, które gościły młodzież przez kilka ostatnich dni pobytu w mieście. Kiedy pociąg ruszał, pielgrzymi głośno wiwatowali i powiewali flagami Meksyku, Izraela i Polski.

– W Szczecinie było fantastycznie, byłoby idealnie gdybyśmy mogli zostać tu dłużej – mówi ksiądz Piotr Żelazko, który przyjechał z grupą pielgrzymów z Izraela. – Rodziny, u których gościliśmy i dzieciaki z Izraela zżyły się przez ten czas ze sobą, była niesamowicie ciepła atmosfera.

Szczecin gościł przez ostatnie kilka dni pół tysiąca młodych pielgrzymów m.in. z Brazylii, Francji, Kanady i Meksyku. Młodzież z zagranicy ożywiła Szczecin barwnym Marszem Narodów, a także poznała Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu i uroki nadmorskiego Świnoujścia.

25 lipca ze Skrzatusza (wielkopolskie) do Krakowa wyruszy także około 700 zagranicznych pielgrzymów, którzy spędzili ostatnie dni w diecezji Koszalińsko-kołobrzeskiej. W Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu młodzież m.in. ze Szwajcarii, Niemiec i Nikaragui weźmie udział w uroczystym posłaniu z biskupem diecezjalnym Edwardem Dajczakiem, po którym pociągiem i autokarami ruszą do Krakowa. Kończące się dni w diecezji to niezwykłe doświadczenie dla pielgrzymów z zagranicy i rodzin ich goszczących.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: