PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Pierwsi pielgrzymi przyjechali w Beskidy

  • PAP/JL    19 lipca 2016 - 07:49
Światowe Dni Młodzieży. Pierwsi pielgrzymi przyjechali w Beskidy
Beskidy odwiedzi w sumie ponad 5,7 tys. młodych katolików z ok. 30 krajów. Fot. Pixabay.com

Pierwsi pielgrzymi, m.in. Filipińczycy i Kolumbijczycy, Światowych Dni Młodzieży przyjechali do diecezji bielsko-żywieckiej.
Diecezjalne służby prasowe podały, że Beskidy odwiedzi w sumie ponad 5,7 tys. młodych katolików z ok. 30 krajów. Większość dotrze 19 i 20 lipca.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

Pielgrzymi z Filipin i Kolumbii będą gościli na Żywiecczyźnie. Przyjmą ich parafie św. Katarzyny w Cięcinie oraz Narodzenia NMP w Żywcu.

Pielgrzymi między 20 i 25 lipca 2016 r. wezmą udział w specjalnym programie, który pozwoli im poznać diecezję bielsko-żywiecką. Będą modlili się na beskidzkich szczytach górskich. Jeden dzień przeznaczą na pomoc w szpitalach, domach dziecka lub placówkach opieki.

Młodzi katolicy zwiedzą okolicę. Na ich szlaku znajdzie się m.in. były niemiecki obóz Auschwitz. Pielgrzymi, którzy przyjechali do diecezji bielsko-żywieckiej, będą pierwszymi spośród wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży, jacy odwiedzą to miejsce pamięci. Grupa, w której znajdą się m.in. Hiszpanie, Kolumbijczycy, Francuzi i Peruwiańczycy, na jego teren wejdzie 20 lipca.

Wszyscy pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży, odwiedzający diecezję bielsko-żywiecką, spotkają się 24 lipca w hali sportowej w Bielsku-Białej na nabożeństwie rozesłania. Następnego dnia wyjadą do Krakowa.

Pierwsi pielgrzymi zawitali także do Wadowic, rodzinnego miasta Jana Pawła II.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.