PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Poznańska młodzież stworzy oprawę muzyczną katechez w Krakowie

  • PAP/JL    6 lipca 2016 - 08:55
Światowe Dni Młodzieży. Poznańska młodzież stworzy oprawę muzyczną katechez w Krakowie

chór złożony z poznańskiej młodzieży przygotuje oprawę muzyczną katechez dla polskich pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Fot. Pixabay.com

Ponad 40-osobowy chór złożony z poznańskiej młodzieży przygotuje oprawę muzyczną katechez dla polskich pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Chórowi towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna. W repertuarze znajdą się popularne pieśni kościelne, by we wspólny śpiew włączyli się wszyscy polscy pielgrzymi.

Katechezy dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie odbywać się będą od środy 27 lipca do piątku 29 lipca, w godz. 9.30-13.00. Przeprowadzane będą w 283 miejscach i wygłaszane w kilkudziesięciu językach; katechezy dla polskich pielgrzymów odbędą się na stadionie piłkarskim Cracovii.

Ponad 40-osobowy chór tworzy młodzież z poznańskiego duszpasterstwa Jordan. Zespół składa się z czterech głosów: sopranów, altów, tenorów i basów. Orkiestrę tworzy kwintet smyczkowy, instrumenty dęte oraz sekcja perkusyjna.

O atmosferę na próbach oraz współpracę chóru i orkiestry dba dyrygent Tomasz Karwański – student Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej na poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.