PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Problemy pielgrzymów z Iraku z odlotem z Krakowa

  • PAP/JL    2 sierpnia 2016 - 08:34
Światowe Dni Młodzieży. Problemy pielgrzymów z Iraku z odlotem z Krakowa
180 Irakijczyków uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży miało problem z wylotem z Krakowa. Fot. Krakowairport.pl

180 Irakijczyków uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży miało 1 sierpnia wieczorem problem z wylotem z Krakowa do swojego kraju.
Wojewoda małopolski przy wsparciu straży pożarnej zorganizował jedzenie i picie dla pielgrzymów. Wysłał też na lotnisko autokary, które odwiozły ich na nocleg do Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Czytaj też: Największe od 10 lat wyzwanie pod względem bezpieczeństwa i logistyki

Rzeczniczka Lotniska w Balicach Monika Pabisek poinformowała PAP, że lot ukraińskiego przewoźnika został odwołany. – Samolot nie doleciał do Krakowa; w związku z tym 180 pasażerów zostało na lotnisku; została im udzielona pomoc. Przewoźnik złożył plan lotu 2 sierpnia – powiedziała Pabisek.

W kontakcie z miejscowymi służbami wojewódzkimi są pracownicy departamentu konsularnego MSZ.

– W związku z informacją o problemach w terminowym powrocie do kraju 180 irackich pielgrzymów, które wynikły z przełożenia lotu czarterowego przez prywatnego przewoźnika pracownicy departamentu konsularnego MSZ są w kontakcie z miejscowymi służbami wojewódzkimi – mówi dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rafał Sobczak. – Pośredniczyliśmy również w kontakcie z irackim konsulem, który podejmuje działania zgodnie w właściwością, oraz z koordynatorem grupy irackich pielgrzymów – dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.