PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Strażacy sprawdzili miejsca spotkań z papieżem

  • PAP/JL    18 lipca 2016 - 09:49
Światowe Dni Młodzieży. Strażacy sprawdzili miejsca spotkań z papieżem
Strażacy podczas Światowych Dni Młodzieży będą udzielać pielgrzymom pierwszej pomocy. Fot. Pixabay.com

Strażacy sprawdzili 2,2 tys. obiektów, w tym hotele i miejsca spotkań z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach i w Brzegach.
Przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się pod koniec lipca, w całym kraju będzie ponad 400 imprez w ramach diecezji. Ponad połowa z nich wymaga zabezpieczenia staży pożarnej.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będą stałe i czasowe posterunki Państwowej Straży Pożarnej oraz patrole strażaków wyposażone w podręczny sprzęt gaśniczy. W Brzegach będzie dodatkowo 85 patroli, czyli 170 strażaków. Gdyby doszło do jakiegoś nieszczęścia, pożaru, te patrole w pierwszej kolejności przystąpią do udzielania pomocy i wezwą większe siły.

Strażacy podczas Światowych Dni Młodzieży będą udzielać pielgrzymom pierwszej pomocy. Na krakowskich Błoniach i w Brzegach będzie działał szpital polowy. Patrole będą również pomagały, jeżeli dojdzie do omdleń lub nieszczęśliwych wypadków, np. złamania nogi. Będą namioty, gdzie będzie można taką osobę, która zasłabła, przetransportować, żeby sobie odpoczęła i doszła do siebie.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca w Krakowie. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek, który odwiedzi także Częstochowę i Oświęcim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.