PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie wydarzeniem "rangi globalnej"

  • pap    12 czerwca 2016 - 09:54

- Papież Franciszek podczas pielgrzymki do Polski odda hołd pomysłodawcy Światowych Dni Młodzieży Janowi Pawłowi II, będzie też starał się rozproszyć u młodych obawy o przyszłość - powiedział Giovanni Maria Vian, szef watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano".
Vian Światowe Dni Młodzieży nazwał wydarzeniem "rangi globalnej" i bardzo dobrym momentem, by zwrócić się z przesłaniem do wszystkich tych, którzy są "przyszłością świata i Kościoła". Papieża Franciszka określił mianem osoby "wielkodusznej", ale i "wymagającej".

- Papież przede wszystkim przybędzie do Krakowa oddać hołd pomysłodawcy Światowych Dni Młodzieży, a więc Janowi Pawłowi II - mówił Vian w wywiadzie udzielonym PAP. - To właśnie powód, który wyjaśnia wybór miejsca, pomimo trudności związanych z dużą liczbą gości w Krakowie - mieście małym, dużo mniejszym niż Warszawa - dodał.

Szef gazety zaznaczył, że Franciszek ceni kontakt z młodzieżą; jeszcze w zakonie jezuitów i później, jako wykładowca uniwersytecki, miał z nią styczność i zabiegał o jej kształcenie.

- Papież zdaje sobie sprawę, że młodzi są dziś trochę pozostawieni sami sobie, nie otacza się ich taką opieką, jak kiedyś. Będzie więc bardzo ważne, co im powie i będzie chciał odnieść się do ich obaw - mówił.

- Dziś młodzi doświadczają - to też jedna z trosk papieża - bezrobocia, braku perspektyw ważnych z punktu widzenia ich życia, braku bezpieczeństwa, a w głębi również tęsknoty za Bogiem, potrzeby Boga i potrzeby duchowości - podkreślił Vian.

Szef "L'Osservatore Romano" nie był jednak w stanie przybliżyć konkretnych tematów papieskich spotkań. Zwrócił uwagę, że Franciszek za każdym razem, gdy spotyka się z młodymi - zarówno w czasie podróży zagranicznych, jak i w Rzymie - nawet jeśli ma przygotowane wystąpienie, woli improwizować.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.