PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Wielu pielgrzymów korzysta z punktów informacyjnych

  • PAP/JL    26 lipca 2016 - 10:15
Światowe Dni Młodzieży. Wielu pielgrzymów korzysta z punktów informacyjnych
W Krakowie, głównie przy dworcach kolejowych i autobusowych, działa kilkadziesiąt punktów informacyjnych dla pielgrzymów. Fot. Pixabay.com

Na ulicach Krakowa, głównie przy dworcach kolejowych i autobusowych, działa kilkadziesiąt punktów informacyjnych, w których pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży otrzymują podstawowe informacje m.in. o miejscach uroczystości z udziałem papieża Franciszka.
Prowadzone przez wolontariuszy punkty działają codziennie od godziny 8.00 rano do północy.

– Pielgrzymi pytają przede wszystkim, jak dojechać na miejsce swojego zakwaterowania albo gdzie odebrać pakiet pielgrzyma. To są najczęściej powtarzane pytania. Teraz stoimy tutaj z Francuzami i z ludźmi z innych krajów Europy. Jest też koleżanka z Indonezji. Wszyscy są bardzo otwarci i chętni do pomocy – mówi wolontariuszka Anna Malinka, która pracuje w takim punkcie przy dworcu kolejowym Kraków Główny.

Czytaj też: Program Światowych Dni Młodzieży

– Mamy specjalnie przygotowaną mapę Krakowa z zaznaczonymi punktami, gdzie będą się odbywały centralne wydarzenia ŚDM. Są zaznaczone dojścia na Błonia i do Brzegów. Więc myślę, że są bardzo przydatne i każdemu pielgrzymowi się przyda – dodaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Elżbieta P., 2016-07-26 14:26:01

    Na zdjęciu jak byk widać Plac Zamkowy w Warszawie, a podpis pod zdjęciem dotyczy Krakowa.