PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży, wizyta papieża Franciszka: Żandarmeria Watykańska pyta o bezpieczeństwo

  • PAP/AT    7 kwietnia 2016 - 11:06
Światowe Dni Młodzieży, wizyta papieża Franciszka: Żandarmeria Watykańska pyta o bezpieczeństwo

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek (fot.krakow2016.com)

Zabezpieczenie wizyty papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży było głównym tematem rozmów kierownictwa MSWiA oraz BOR z delegacją Korpusu Żandarmerii Watykańskiej, która odwiedziła Polskę na początku kwietnia - poinformował BOR.
Na czele trzyosobowej delegacji stanął dowódca Korpusu Żandarmerii Watykańskiej Domenico Giani. Oficerom towarzyszył radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce ks. prał. Mykhaylo Tkhorovskyy.

"Tematem spotkania było omówienie zabezpieczenia wizyty podczas Światowych Dni Młodzieży Ojca Świętego w naszym kraju" - poinformowało w komunikacie Biuro Ochrony Rządu.

MSWiA, BOR i Nuncjatura - do czasu nadania depeszy - nie udzieliły odpowiedzi na pytania dotyczące szczegółów wizyty, która odbyła się 3 i 4 kwietnia.

Żandarmeria Watykańska to licząca ponad stu funkcjonariuszy wewnętrzna policja w Watykanie, złożona głównie z byłych włoskich policjantów.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Ood 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. W Campusie Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest 30 lipca modlitewne czuwanie młodzieży z udziałem papieża, a w niedzielę 31 lipca msza św. kończąca ŚDM.

Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.