PARTNER PORTALU
  • BGK

Świdnica walczy ze szpetnymi reklamami i chwali dobre przykłady

  • aw    26 lipca 2017 - 20:04
Świdnica walczy ze szpetnymi reklamami i chwali dobre przykłady
Funkcjonuje także galeria dobrych praktyk, gdzie przedstawiono reklamy, które mogą służyć jako przykład dobrych, estetycznych i zgodnych z wszelkimi regułami prawa rozwiązań (fot. UM Świdnica)

Z przestrzeni miejskiej Świdnicy znikają kolejne, nielegalne, szpetne bądź nieodpowiednie nośniki reklam. To efekt realizowanych założeń polityki reklamowej. Magistrat na oficjalnej stronie internetowej zamieścił wytyczne i przykłady dobrych praktyk odnośnie szyldów i reklam.
Pracownicy Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury Urzędu Miejskiego w Świdnicy od września ubiegłego roku korzystają z nowych narzędzi prawnych w celu uporządkowania wspólnej przestrzeni w mieście.

W ostatnich tygodniach zniknęły szyldy i bilbordy z budynku przy ul. Łukowej 1, Rynek 32, Spółdzielczej 14, Stamma 8, Wałbrzyskiej 52 czy z okolic ronda Westerplatte/Lipowa. W większości były to nośniki reklam umieszczone bez odpowiednich zezwoleń, bądź były niezgodne z wytycznymi w zakresie ich rozmieszczenia i formy.

- Nie możemy zaburzać naszej wspólnej przestrzeni pstrokatymi szyldami czy reklamami, które nasze zabytki po prostu zasłaniają. Dobrze, że właściciele firm to rozumieją i współpracują z nami. Wspólnie zmieniamy obraz naszego miasta na lepszy – podkreśla Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Urząd od kilku miesięcy prowadzi intensywną kampanię informacyjną skierowaną do wszystkich podmiotów gospodarczych na terenie miasta. Uruchomiona została specjalna strona internetowa, na której znajdują się wszelkie informacje odnośnie prowadzonej polityki reklamowej, działań miasta, zasad umieszczania reklam czy aktów prawnych. Funkcjonuje także galeria dobrych praktyk, gdzie przedstawiono reklamy, które mogą służyć jako przykład dobrych, estetycznych i zgodnych z wszelkimi regułami prawa rozwiązań. 

- Stawiamy na dialog z przedsiębiorcami i podpowiadamy im, w którym kierunku powinni iść chcąc umieścić szyld reklamowy czy baner – zaznacza Małgorzata Osiecka, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ArkoWrocek, 2017-07-30 01:04:49

    Świdnicy nic nie pomoże szare i bure, brudne miasteczko bardzo zaniedbane, pełne przestępców. Przynajmiej reklamy tam dawały trochę życia i kolorów, w tym smutnym miasteczku.