PARTNER PORTALU
  • BGK

Świdwin: Referendum ws. upraw lub hodowli GMO nieważne

  • PAP/AT    2 października 2017 - 09:52
Świdwin: Referendum ws. upraw lub hodowli GMO nieważne
Referndum w Świdwinie: Mieszkańcy odpowiadali na pytanie "Czy zgadzasz się, by GMO było uprawiane lub hodowane w naszej gminie?" (fot.pixabay.com)

Referendum w sprawie uprawy lub hodowli organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO)  w gminie Świdwin (woj. zachodniopomorskie) uznane zostało za nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji.
Frekwencja w referendum wyniosła 10,62 proc. w związku z czym referendum jest nieważne - powiedziała sekretarz gminy Świdwin Halina Czajkowska. Jak dodała, w referendum zagłosowało 517 mieszkańców gminy a liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 4.866.

Aby referendum było ważne musi wypowiedzieć się w nim minimum 30 proc. uprawnionych do głosowania, co w przypadku Świdwina oznaczało 1,5 tys. osób.

Mieszkańcy gminy odpowiadali na jedno pytanie: "Czy zgadzasz się, by GMO było uprawiane lub hodowane w naszej gminie?".

Inicjatorem referendum była grupa mieszkańców gminy, którzy wskazywali na szkodliwość dla zdrowia organizmów modyfikowanych genetycznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Anna KLZ, 2017-10-02 23:08:20

    a jakich obszarów dotyczy ustawa o GMO z 2001r. ? w 2005r. podlegała kontroli - tak zapisano w ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy, dziś jest 2017r.