PARTNER PORTALU
  • BGK

Świeć się z Energą. Te miasta wygrały w konkursie

  • ICH    21 stycznia 2018 - 10:25
Świeć się z Energą. Te miasta wygrały w konkursie
Zamość zwycięzcą IX edycji akcji Świeć Się z Energą (fotzamosc.pl)

- Cieszę się, że obroniliśmy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Nagrody otrzymane od grupy Energa kolejny raz przyniosą dużo radości potrzebującym z naszego miasta - powiedział Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.
Zakończyła się dziewiąta edycja charytatywnej akcji Energi, gdańskiej grupy energetycznej, Świeć się z Energą. Jej zwycięzcą, podobnie jak w ubiegłym roku, został Zamość i zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.

Plebiscyt cieszył się dużą popularnością. Internauci łącznie oddali 395 210 głosów. Zwycięski Zamość zdobył 74 708 głosów. Na drugim miejscu znalazła się Częstochowa - 26 052 głosów, a trzecie miejsce przypadło Starachowicom -19 623 głosów.

- Istotą prowadzenia działalności gospodarczej powinno być dobro ludzkie. „Świeć się z Energą” wyraźnie pokazuje, że jest to możliwe. Staramy się wzbudzać poczucie odpowiedzialności za innych. Zachęcamy do lokalnego patriotyzmu i do świetnej zabawy. Głosujący przyczynili się do pomocy najuboższym dając im radość i ciepło w te zimowe dni - powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu Energi.

Zwycięskie miasto oprócz tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” otrzymuje nagrody dla potrzebujących o wartości 50 tys. zł. Do każdego z pozostałych finalistów trafi pomoc o wartości 10 tys. zł.

W ogólnopolskim finale o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczyło 16 miast - mistrzów województw. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od grupy Energa po zakończeniu aktualnej edycji akcji przekroczy 650 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • pytanie, 2018-01-21 19:21:14

    to ten Obajtek z Pcimia co ma zarzuty prokuratorskie ?