PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie lansuje się w stolicy

  • PAP    12 września 2011 - 21:04
Świętokrzyskie lansuje się w stolicy

W najbliższy piątek i w sobotę Województwo Świętokrzyskie prezentować się będzie w jednym z najbardziej prestiżowych i znanych centrów handlowych Warszawie - w Złotych Tarasach. Urząd Marszałkowski organizuje tam imprezę promocyjną pod nazwą „Świętokrzyskie lansuje się w Stolicy”.
- W ramach tego dwudniowego wydarzenia chcemy przede wszystkim pokazać walory turystyczne Województwa Świętokrzyskiego, wciąż chyba trochę niedocenianego przez warszawskiego turystę, a przecież stolica, to jeden z naszych największych i najważniejszych rynków zbytu - mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor  Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach

- W Złotych Tarasach region zaprezentuje przede wszystkim  możliwości aktywnego, weekendowego  wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Pokażemy, że w świętokrzyskim dzieci mogą szusować na nartach, poznawać historię planety w JuraParku w Bałtowie, czy wreszcie bawić się Koziołkiem Matołkiem w Pacanowie.  Równie aktywnie mogą spędzać wolny czas dorośli, odzyskując zdrowie, urodę i kondycję w świętokrzyskich uzdrowiskach lub naszych gospodarstwach agroturystycznych, słynących z bogactwa smaku ekologicznej żywności, czystej wody, darów runa leśnego itp. - dodaje Kowalczyk.

Impreza w Złotych Tarasach potrwa dwa dni, czyli 16 – 17 września. W tym czasie na wszystkich jej uczestników będą czekać celebryci: aktorzy Michał Piela oraz Rafał Cieszyński z serialu „Ojciec Mateusz”, a także znany kielecki tancerz, juror i choreograf największych polskich telewizyjnych show -  Michał Piróg oraz mnóstwo zabaw i konkursów. A piękne hostessy, przebrane za świętokrzyskie czarownice oraz dwie tajemnicze wróżki zachwalać będą weekendowe pobyty w świętokrzyskich ośrodkach SPA.    

Świętokrzyskie będzie się promować nie tylko wśród gości odwiedzających same Złote Tarasy, ale także wśród widzów kilku stacji telewizyjnych. Łącznie aż dwanaście wejść na antenę ogólnopolską zaplanowały stacje TVN, tvn24 oraz Superstacja.

Imprezę „Świętokrzyskie lansuje się w Stolicy”  organizuje Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach przy współpracy z Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
w Pacanowie oraz JuraParkiem w Bałtowie.  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.