PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie. Wojciech Lubawski: Najwyższe odznaczenie Bośni i Hercegowiny dla prezydenta Kielc

  • pt/pap    24 listopada 2016 - 19:17
Świętokrzyskie. Wojciech Lubawski: Najwyższe odznaczenie Bośni i Hercegowiny dla prezydenta Kielc
Wojciech Lubawski (fot.kielce.pl)

• Prezydent Kielc Wojciech Lubawski odebrał w czwartek w ambasadzie Bośni i Hercegowiny najwyższe odznaczenie tego państwa – "Medal za zasługi dla narodu".
• W 2014 roku Kielce gościły dzieci i młodzież z tego kraju, z terenów, które ucierpiały podczas powodzi.
"Medal został przyznany za wyjątkową, humanitarną decyzję władz Kielc dotyczącą pomocy dzieciom rodzin doświadczonych tragiczną powodzią w 2014 roku" - napisano w uzasadnieniu o przyznaniu odznaczenia przez prezydenta Bośni i Hercegowiny.

"Ten order traktuję jako odznaczenie dla Kielc, nie dla mnie" - powiedział prezydent Lubawski po odebraniu odznaczenia wręczonego mu przez ambasadora Dusko Kovacevica.

"Zamiast pomagać finansowo, bo początkowo myśleliśmy o zbiórce pieniędzy, namówiłem radnych, abyśmy zaprosili te dzieci to siebie. Zwiedziły pół Polski i wyjeżdżały od nas z pięknymi wspomnieniami. Dlatego ten medal to wyróżnienie dla całego miasta" - podkreślił prezydent Kielc.

W czerwcu 2014 roku na zaproszenie władz Kielc do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjechała stuosobowa grupa z Bośni i Hercegowiny. Była to młodzież i dzieci wraz z opiekunami z terenów, które ucierpiały podczas powodzi, jaka nawiedziła ten kraj wiosną 2014 r.

W czasie dwutygodniowego pobytu uczestniczyli m.in. w zajęciach sportowych, zwiedzali miasto i jego okolice, wzięli też udział w Święcie Kielc. Goście z Bośni i Hercegowiny zwiedzili także m.in. Kraków i Warszawę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.