PARTNER PORTALU
  • BGK

Szachy z wojewodą i wieża ratuszowa na aukcjach WOŚP

  • PAP    11 stycznia 2013 - 13:28
Szachy z wojewodą i wieża ratuszowa na aukcjach WOŚP

Partia szachów z wojewodą, jednodniowy certyfikat własności wieży ratuszowej w Świdnicy oraz pobyt w więzieniu można wylicytować podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Dolnym Śląsku.
Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy wrocławskiego sztabu WOŚP Maciej Łomnicki, w stolicy Dolnego Śląska koncert finałowy rozpocznie się już o godz. 12.00, a na Rynku będzie można zobaczyć m.in. grupy ratownicze z psami oraz pojazdy wojskowe. Na scenie wystąpią m.in. zespoły Power of Trinity, MADI oraz Ania Wyszkoni.

"Nowością podczas tego finału będzie bicie rekordu w piciu tranu na świeżym powietrzu. Aktualny rekord należy do Krakowa i wynosi 2600 osób. Tym razem do rywalizacji oprócz Wrocławia i Krakowa staną również Warszawa i Poznań" - dodał Łomnicki.

Na tegorocznych aukcjach WOŚP będzie można wygrać m.in. partię szachów z woj. dolnośląskim Aleksandrem Markiem Skorupą, tablicę z przejścia granicznego usuniętą z granicy polsko-niemieckiej w momencie wejścia Polski do strefy Schengen i rękawice bokserskie z autografem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

W Świdnicy ma aukcję wystawiona została odbudowana wieża ratuszowa, która ma niemal 60 m wysokości i 10 kondygnacji. "Zwycięzca będzie mógł władać wieżą w wybrany poniedziałek 2013 r. Do jego dyspozycji będzie m.in. otwarty taras widokowy, z którego można oglądać panoramę miasta" - powiedział rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdnicy Stefan Augustyn.

Z kolei w Gryfowie Śląskim na aukcję wystawiony zostanie jednodniowy pobyt w zakładzie karnym, a w Legnicy będzie można wylicytować m.in. turniejową sukienkę tenisistki Karoliny Woźniacki oraz jednodniowy pobyt w bazie wojskowej 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 21. W tym roku pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu medycznego ratującego życie dzieci i zapewniającego godną opiekę medyczną dla seniorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • dziadek, 2013-01-11 15:25:47

    Jestem przeciw,bo Owsiak będzie kupował pawulon dla starców