PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin zgadza się na życie

  • JL    23 marca 2016 - 08:59
Szczecin zgadza się na życie
Urząd Miasta Szczecina zachęca mieszkańców do wyrażenia swojego stanowiska w kwestii dawstwa narządów. Fot. Pixabay.com

Szczecin przyłączył się do zainicjowanej przez Ministerstwo Zdrowia kampanii „Zgoda na życie”.
Jej głównym celem jest upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy na temat medycyny transplantacyjnej oraz zachęcenie Polaków do publicznego deklarowania swojej woli w kwestii dawstwa narządów

„Szczecinianie mają w sobie „to coś”. Coś czym chcą się dzielić po śmierci” – w ten nietypowy sposób Ministerstwo Zdrowia oraz Urząd Miasta Szczecina zachęcają mieszkańców do wyrażenia swojego stanowiska w kwestii dawstwa narządów. Pomóc w tym ma aplikacja dostępna pod adresem: deklaracja.zgodanazycie.pl.

Aplikacja umożliwia szybkie i wygodne poinformowanie bliskich i znajomych o swojej woli odnośnie dawstwa narządów po śmierci. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, a system automatycznie wygeneruje spersonalizowaną grafikę, którą udostępnić można następnie w mediach społecznościowych.

Dzięki funkcji geolokalizacji przeglądarek użytkowników aplikacja w atrakcyjny wizualnie sposób prezentuje na tzw. mapie cieplnej, skąd pochodzą osoby wyrażające „Zgodę na życie”.

Województwo zachodniopomorskie jest w czołówce regionów, jeśli chodzi o liczbę pobrań narządów od zmarłych dawców. Niemniej na 25 szpitali z potencjałem dawstwa w województwie jedynie 8 uczestniczy w programie pozyskiwania narządów od zmarłych.

W przyszłym roku resort zdrowia przewiduje kolejne inicjatywy promujące ideę transplantologii i angażujące lokalne społeczności. W wybranych miastach staną pomniki dawcy. Na festiwalach muzycznych oraz meczach piłkarskich rozdawane będą oświadczenia woli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.