Szczecin zgadza się na życie

Szczecin przyłączył się do zainicjowanej przez Ministerstwo Zdrowia kampanii „Zgoda na życie”.
Szczecin zgadza się na życie
Urząd Miasta Szczecina zachęca mieszkańców do wyrażenia swojego stanowiska w kwestii dawstwa narządów. Fot. Pixabay.com

Jej głównym celem jest upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy na temat medycyny transplantacyjnej oraz zachęcenie Polaków do publicznego deklarowania swojej woli w kwestii dawstwa narządów

„Szczecinianie mają w sobie „to coś”. Coś czym chcą się dzielić po śmierci” – w ten nietypowy sposób Ministerstwo Zdrowia oraz Urząd Miasta Szczecina zachęcają mieszkańców do wyrażenia swojego stanowiska w kwestii dawstwa narządów. Pomóc w tym ma aplikacja dostępna pod adresem: deklaracja.zgodanazycie.pl.

Aplikacja umożliwia szybkie i wygodne poinformowanie bliskich i znajomych o swojej woli odnośnie dawstwa narządów po śmierci. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, a system automatycznie wygeneruje spersonalizowaną grafikę, którą udostępnić można następnie w mediach społecznościowych.

Dzięki funkcji geolokalizacji przeglądarek użytkowników aplikacja w atrakcyjny wizualnie sposób prezentuje na tzw. mapie cieplnej, skąd pochodzą osoby wyrażające „Zgodę na życie”.

Województwo zachodniopomorskie jest w czołówce regionów, jeśli chodzi o liczbę pobrań narządów od zmarłych dawców. Niemniej na 25 szpitali z potencjałem dawstwa w województwie jedynie 8 uczestniczy w programie pozyskiwania narządów od zmarłych.

W przyszłym roku resort zdrowia przewiduje kolejne inicjatywy promujące ideę transplantologii i angażujące lokalne społeczności. W wybranych miastach staną pomniki dawcy. Na festiwalach muzycznych oraz meczach piłkarskich rozdawane będą oświadczenia woli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE