PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczyrk: Konwent Marszałków Województw RP

  • pt    12 kwietnia 2016 - 11:53
Szczyrk: Konwent Marszałków Województw RP

Marszałek Wojciech Saługa jest gospodarze konwentu marzałków w Szczyrku (fot.mat.prasowe)

• 13 i 14 kwietnia w Szczyrku odbędzie się Konwent Marszałków Województw RP, który jest cyklicznie organizowany od 1998 r.
• Tematami obrad będą m.in. prawne i finansowe aspekty funkcjonowania służby zdrowia, polityka senioralna oraz wdrażanie funduszy europejskich.
Konwent marszałków województw ma być tym razem poświęcony przede wszystkim nowoczesnej polityce senioralnej, odpowiednio koordynowanej zarówno na szczeblu regionalnym, jak i krajowym.

Urzędnicy wraz z ekspertami i zaproszonymi osobami starszymi wezmą udział m.in. w warsztatach poświęconych wolontariatowi na emeryturze czy aktywności fizycznej i społecznej osób starszych.

Uczestnicy warsztatów chcą np. zastanowić się, czy adresować wydarzenia tylko do osób starszych, czy też włączać te osoby do udziału w inicjatywach międzypokoleniowych.

- Bardzo się cieszę, że województwo śląskie będzie gościć uczestników konwentu – mówi śląski marszałek Wojciech Saługa. - Z jednej strony to wyróżnienie, dowód zaufania i podkreślenie roli, jaką nasz region pełni w kraju, zaś z drugiej, wydarzenie symboliczne. To właśnie tutaj zrodziła się bowiem idea tych spotkań, zaproponowana przez Marszałka Województwa Śląskiego Jana Olbrychta, a pierwsze posiedzenie odbyło się w grudniu 1998 roku.

Program spotkania w Multimediach

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.