PARTNER PORTALU
  • BGK

Targówek: Weź udział w tworzeniu nowego centrum Bródna

  • aw    15 stycznia 2016 - 16:08

• Budowa metra odmieni ulicę Kondratowicza, która stanie się nowym centrum Bródna.
• Trwają warsztaty urbanistyczno-architektoniczne dotyczące tego miejsca.
• Władze stolicy zachęcają mieszkańców do aktywnego udziału.
Jak podaje stołeczny ratusz, w związku z rozbudową II linii metra, ulica Kondratowicza zostanie zmodernizowana.

Rozpoczęły się już warsztaty urbanistyczno-architektoniczne, prowadzone - na zlecenie miasta - przez Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Ich celem jest uzyskanie różnorodnych propozycji dotyczących zagospodarowania centrum współczesnego Bródna, na odcinku pomiędzy planowanymi stacjami II linii metra: „Kondratowicza” i „Bródno”.

W proces projektowy zostaną włączeni mieszkańcy – rozpoczynają się właśnie konsultacje społeczne w tej sprawie. W najbliższą środę (20 stycznia). o godz. 17.30 w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym zostaną przedstawione planowane działania dotyczące nowego centrum Bródna.

Podczas konsultacji, które potrwają do 5 lutego, odbędą się również dwa spotkania warsztatowe (chętni mogą wybrać jeden dogodny dla siebie termin - 23 stycznia w godz. 11.00 - 14.00 lub 26 stycznia w godz. 17.30 - 20.30).

Mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje pomysły, powiedzieć co jest dla nich ważne i wymaga zachowania, a co należy koniecznie zmienić. Propozycje mogą dotyczyć zieleni, przestrzeni publicznej, organizacji ruchu rowerowego oraz samochodowego na ul. Kondratowicza. Wyniki zostaną później przekazane pięciu zespołom projektowym zakwalifikowanym do drugiego etapu warsztatów urbanistyczno-architektonicznych.

Uwagi można przesyłać też drogą na adres: konsultacje@um.warszawa.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.