PARTNER PORTALU
  • BGK

"The Daily Telegraph" wytypował 22 europejskie miasta, które trzeba odwiedzić

  • MN    19 września 2017 - 11:59
"The Daily Telegraph" wytypował 22 europejskie miasta, które trzeba odwiedzić
"The Daily Telegraph" uważa, że Gdańsk i Wrocław to nieoczywiste cele na mapie turystycznej Europy, które warto odwiedzić. (fot. Gdańsk, pixabay)

Prestiżowy brytyjski dziennik „The Daily Telegraph” sporządził zestawienie „22 europejskich miast, których nie miałeś zamiaru odwiedzić, a powinieneś”. Wśród nich znalazły się dwa polskie miasta wojewódzkie.
Zgodnie z tytułem zestawienia, dziennik pominął oczywiste kierunki turystyczne, jak Warszawa czy Kraków, dlatego nie ma ich na liście. Znalazły się na niej za to Gdańsk i Wrocław.

Pisząc o Gdańsku, autorzy zestawienia przypominają, że w tym mieście niedawno gościła brytyjska para książęca. Gazeta pisze, że to właśnie w Gdańsku rozpoczęła się II Wojna Światowa i tutaj narodził się ruch "Solidarności". Według autorów zestawienia miasto oferuje niezwykłą mieszankę architektury średniowiecznej, renesansowej i gotyckiej, w tym Bazylikę Mariacką. Można odwiedzić kilka interesujących muzeów morskich i wojennych. Z Gdańska blisko również do zamku w Malborku.

Na liście znalazł się też Wrocław. Jak czytamy, jest to miasto pełne pięknych budynków i obiektów kultury. Autorzy przytaczają Ostrów Tumski i zabytkowy rynek jako miejsca, które szczególnie warto odwiedzić.

Czytaj też: Najbogatsze miasta, województwa, wsie i powiaty

Lista miast została uszeregowana w kolejności losowej. Oprócz Gdańska i Wrocławia znalazły się na niej także: Bergamo (Włochy), Skopje (Macedonia), Treviso (Włochy), Tbilisi (Gruzja), Segovia (Hiszpania), Vitoria-Gasteiz (Hiszpania), Tavira (Portugalia), Osijek (Chorwacja), Umea (Szwecja), Nantes (Francja), Bregencja (Austria), Sion (Szwajcaria), Guimarães (Portugalia), Lubeka (Niemcy), Płowdiw (Bułgaria), Triest (Włochy), Aarhus (Dania), Braga (Portugalia), Eger (Węgry), Maribor (Słowenia).  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • kris, 2017-09-19 21:40:34

    Wrocłąw i Gdąńsk to miasta które dotarły do Polski po kilkuset latach przebywania w innej strefie kulturowej
  • mjrtom, 2017-09-19 20:31:21

    We Wrocławiu jest Panorama Racławicka, tzw. Trójkąt z architekturą sprzed wojny i śladami w niektórych miejscach jej obecności (ślady po pociskach). Jest kościół p.w. Św. Elżbiety (Garnizonowy) z wieżą udostępnioną dla zwiedzających, pomnik Fredry i pierwszy browar komercyjno-usługowy na Rynku. I są... krasnale...  rozwiń