PARTNER PORTALU
  • BGK

The World Games 2017, Wrocław: Mają taki tor wrotkarski, że tylko pozazdrościć

  • pt    4 lipca 2017 - 14:36
The World Games 2017, Wrocław: Mają taki tor wrotkarski, że tylko pozazdrościć
Obok toru będą m.in. boiska do siatkówki plażowej, plażowej piłki ręcznej, tory do gry w boule (fot.wroclaw.pl)

We Wrocławiu otwarto tor wrotkarski. Jego budowa to jedna z miejskich inwestycji związanych z X Światowymi Igrzyskami Sportowymi The World Games 2017. Kosztował ponad 6 mln złotych, jedną czwartą tej sumy dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Sporty wrotkarskie w programie The World Games 2017 (20-30 lipca) pojawią się kilkakrotnie. W Świdnicy rozgrywane będą mecze w hokeju na wrotkach oraz konkurs w jeździe figurowej na wrotkach.

Natomiast w parku Tysiąclecia przez cztery dni wrotkarze będą się ścigać na dwustumetrowym torze oraz na liczącej ok. 600 metrów pętli wokół toru. Swój udział zapowiedzieli w nich Holendrzy Michel i Ronald Mulderowie, medaliści olimpijski z Soczi (2014) w łyżwiarstwie szybkim.

Tor nie tylko na igrzyska

W pikniku 2 lipca na inauguracje areny The World Games 2017 wzięły udział setki małych i dużych miłośników jazdy na rolkach i wrotkach.

Tor w parku Tysiąclecia testował Zbigniew Bródka oraz wielokrotni medalistki mistrzostw Polski i zdobywczynie Pucharu Polski w jeździe na rolkach w młodszych grupach wiekowych.

- Gratuluję świetnego toru. To także doskonałe miejsce na rekreacje - mówił olimpijczyk.

Prezydent Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że okolice toru będą się zmieniały, pojawią nowe urządzenia. - W przyszłym roku zamontujemy oświetlenie. Chciałbym, aby to miejsce żyło - mówił.

Obok toru będą m.in. boiska do siatkówki plażowej, plażowej piłki ręcznej, tory do gry w boule.

Teraz na tor i teren wokół będą przygotowywane do igrzysk i korzystać będzie można tylko z toru szosowego. Po zawodach tor zostanie cały udostępniony amatorom rolkarstwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.