PARTNER PORTALU
  • BGK

Tom Hanks dostanie "malucha", a także list od prezydenta Suwałk i obraz z wizerunkiem magistratu

  • MN    24 stycznia 2017 - 08:54
Tom Hanks dostanie "malucha", a także list od prezydenta Suwałk i obraz z wizerunkiem magistratu
Czesław Renkiewicz przekazał na ręce Moniki Jaskólskiej list do Toma Hanksa oraz obraz z wizerunkiem magistratu. (fot. UM Suwałki)

• Tom Hanks dał się poznać całemu światu jako miłośnik Fiata 126p. Teraz jeden egzemplarz trafi do niego z Polski.
• Auto pokonało już drogę z Suwałk do Bielska-Białej, gdzie przejdzie generalny remont.
• Dla prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza, wyjazd "malucha" z jego miasta ma symboliczne znaczenie.
Inicjatorką całej akcji jest Monika Jaskólska z Bielska-Białej, gdzie pojazd był produkowany. Zainspirowała ją seria zdjęć z „maluchem”, którą Tom Hanks zamieścił na portalu społecznościowym.

W celu przekazania pojazdu dla amerykańskiego aktora, rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na zakup samochodu i poszukiwania właściwego Fiata 126p. Chodziło o to, żeby ,,maluch” był wyprodukowany w 1975 roku lub wcześniej, aby Hanks mógł zarejestrować auto w Stanach Zjednoczonych i poruszać się nim po drogach.

W symbolicznym wyjeździe malucha z Suwałk wziął udział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który na ręce inicjatorki przekazał list skierowany do Toma Hanksa oraz obraz, na którym widnieje suwalski urząd miejski. 

– Niech to będzie taki symbol, gdzie rozpoczęła się najdłuższa w życiu tego egzemplarza Fiata 126p podróż – powiedział Czesław Renkiewicz.

Suwalski magistrat podkreśla, że inicjatywa spotkała się z życzliwością wielu osób. Sponsorzy zobowiązali się zapewnić transport, remont i przelot auta do USA. Zakup „malucha”, sfinansował Rafał Krzysztof Sonik, polski przedsiębiorca i kierowca rajdowy. Cena to 8,5 tysiąca złotych. Dzięki temu zebrane pieniądze trafią na rzecz bielskiego Szpitala Pediatrycznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.