PARTNER PORTALU
  • BGK

Tom Hanks dostanie "malucha", a także list od prezydenta Suwałk i obraz z wizerunkiem magistratu

  • MN    24 stycznia 2017 - 08:54
Tom Hanks dostanie "malucha", a także list od prezydenta Suwałk i obraz z wizerunkiem magistratu

Czesław Renkiewicz przekazał na ręce Moniki Jaskólskiej list do Toma Hanksa oraz obraz z wizerunkiem magistratu. (fot. UM Suwałki)

• Tom Hanks dał się poznać całemu światu jako miłośnik Fiata 126p. Teraz jeden egzemplarz trafi do niego z Polski.
• Auto pokonało już drogę z Suwałk do Bielska-Białej, gdzie przejdzie generalny remont.
• Dla prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza, wyjazd "malucha" z jego miasta ma symboliczne znaczenie.
Inicjatorką całej akcji jest Monika Jaskólska z Bielska-Białej, gdzie pojazd był produkowany. Zainspirowała ją seria zdjęć z „maluchem”, którą Tom Hanks zamieścił na portalu społecznościowym.

W celu przekazania pojazdu dla amerykańskiego aktora, rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na zakup samochodu i poszukiwania właściwego Fiata 126p. Chodziło o to, żeby ,,maluch” był wyprodukowany w 1975 roku lub wcześniej, aby Hanks mógł zarejestrować auto w Stanach Zjednoczonych i poruszać się nim po drogach.

W symbolicznym wyjeździe malucha z Suwałk wziął udział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który na ręce inicjatorki przekazał list skierowany do Toma Hanksa oraz obraz, na którym widnieje suwalski urząd miejski. 

– Niech to będzie taki symbol, gdzie rozpoczęła się najdłuższa w życiu tego egzemplarza Fiata 126p podróż – powiedział Czesław Renkiewicz.

Suwalski magistrat podkreśla, że inicjatywa spotkała się z życzliwością wielu osób. Sponsorzy zobowiązali się zapewnić transport, remont i przelot auta do USA. Zakup „malucha”, sfinansował Rafał Krzysztof Sonik, polski przedsiębiorca i kierowca rajdowy. Cena to 8,5 tysiąca złotych. Dzięki temu zebrane pieniądze trafią na rzecz bielskiego Szpitala Pediatrycznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.