PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń podbija Chiny

  • JL    3 listopada 2016 - 08:50
Toruń podbija Chiny
Toruń będzie szeroko prezentowany w chińskich mediach. Fot. Toruń.pl

Toruń będzie szeroko prezentowany w chińskich mediach – zapewnili szefowie renomowanych chińskich agencji prasowych, którzy 3 listopada 2016 r. gościli w mieście.
To wizyta studyjna zorganizowana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przy współudziale miasta Toruń. W delegacji przyjechali szefowie renomowanych chińskich agencji medialnych. Chcą poznać Polskę, by jak najlepiej prezentować nasz kraj u siebie. W Toruniu zwiedzili starówkę, spotkali się też z prezydentem Michałem Zaleskim i dziennikarzami lokalnych mediów.

– Nasze miasto zawsze szczyciło się otwartością na gości, także z zagranicy – zapewnił gości prezydent Torunia Michał Zaleski. – Zdajemy sobie sprawę, że nawet jeśli tylko drobna część państwa odbiorców zainteresuje się naszym miastem, będą to tysiące osób.

Media reprezentowane przez chińskich gości mają ogromny, światowy zasięg – ich codziennych odbiorców można liczyć w miliony.

– Toruń zrobił na nas wielkie wrażenie, to piękne miasto, a postać Mikołaja Kopernika podnosi jego rangę – stwierdził Zhengzhong Wang, prezes agencji prasowej Xinhua. – Informacje o Toruniu już pojawiły się w naszych mediach, będzie ich jeszcze więcej – taki jest cel tej wizyty – zapewnił.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.