PARTNER PORTALU
  • BGK

Torzym, lubuskie: Mała gmina stawia na pszczółkę Maję i park rozrywki

  • aw/PAP    8 grudnia 2016 - 15:28
Torzym, lubuskie: Mała gmina stawia na pszczółkę Maję i park rozrywki
Inwestor liczy, że rocznie sam "Majaland" będzie odwiedzało ok. 300 tys. ludzi, nie tylko z Polski, ale i z sąsiednich Niemiec (fot.lubuskie.pl)

We wsi Kownaty w gminie Torzym (Lubuskie) powstaje park rozrywki o nazwie „Majaland”, w którym pracę ma znaleźć kilkadziesiąt osób.
Jak poinformował zastępca burmistrza Torzymia Bogdan Szczepaniak, pierwsze prace ziemne rozpoczęły się w październiku br., a w czwartek na placu budowy wmurowano symboliczny kamień węgielny.

Całoroczny park rozrywki ma zajmować 10 ha, w dużej części zadaszonych, i oferować swoim gościom wiele atrakcji. Powstaje w pobliżu węzła autostrady A2. Tematycznymi bohaterami parku będą postacie znane z filmów "Pszczółka Maja", "Wiking Vic" oraz "Heidi". Park ma zostać otwarty jesienią przyszłego roku.

"Park jest inicjatywą holenderskiego inwestora Momentum Capital współpracującego z Plopsa Group - firmy, która wybudowała kilka podobnych parków tematycznych w Belgii, Holandii i Niemczech. Tym budowanym w Kownatach będzie zarządzała Inwestor Kownaty Park Sp. z o.o. z Warszawy. Szacowany koszt inwestycji - według inwestora - to 20 mln euro" - powiedział PAP Szczepaniak.

Dodał, że Holendrzy kupili w rejonie Kownat ponad 200 ha. W przyszłości na tym terenie, oprócz parku rozgrywki, mają powstać restauracje, domki wakacyjne, hotele i inna infrastruktura turystyczna.

Inwestor liczy, że rocznie sam "Majaland" będzie odwiedzało ok. 300 tys. ludzi, nie tylko z Polski, ale i z sąsiednich Niemiec.

"Wraz z rozwojem parku zwiększą się wpływy do kasy gminnej z tytułu podatków, które będą mogły być dalej inwestowane w infrastrukturę gminy. W samym parku pracę ma znaleźć kilkadziesiąt osób" - dodał Szczepaniak. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.