PARTNER PORTALU
  • BGK

Tour de Pologne 2017: Trasa, miasta, etapy

  • MN    27 lipca 2017 - 11:03
Tour de Pologne 2017: Trasa, miasta, etapy
74. Tour de Pologne UCI World Tour potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia. (fot. pixabay)

Kraków, Tarnowskie Góry, Katowice, Jaworzno, Szczyrk, Zawiercie, Zabrze, Rzeszów, Zakopane i Bukowina Tatrzańska - to niektóre miasta na trasie 74. Tour de Pologne.
Kolarze startujący w 74. Tour de Pologne UCI World Tour pojawią się w piątek (28 lipca) na Rynku Głównym w Krakowie. O godzinie 16 rozpocznie się oficjalna prezentacja drużyn.

Organizatorzy podkreślają, że Kraków jest dla Tour de Pologne tym, czym Paryż jest dla Tour de France. Stolica Małopolski od wielu lat jest szczególnym miejscem na mapie Tour de Pologne. Ale takie miasta jak Katowice, Rzeszów czy Zakopane również mają specjalne miejsce w imprezie organizowanej przez Czesława Langa.

Czytaj też: Tour de Pologne nie dla wszystkich. Niektóre miasta rezygnują

Wt ym roku na starcie 74. Tour de Pologne pojawią się 22 drużyny, każda licząca siedmiu zawodników. W sumie peleton liczący 154 kolarzy. Oto jak przebiegała będzie ich trasa:

Etap 1 – 29 lipca: Kraków - Kraków / 130 km

Kolarze wyruszą z Rynku Głównego, przejadą między innymi obok sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, a pierwsze punkty do klasyfikacji górskiej zdobędą w Bachowicach i Kaszowie. Przejadą też trasą pomiędzy stadionami Wisły i Cracovii.

Etap 2 – 30 lipca: Tarnowskie Góry – Katowice / 142 km

Pokonując trasę między Tarnowskimi Górami i Katowicami kolarzy czeka też walka na trzech lotnych premiach w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich, a także premii specjalnej w Bytomiu.

Etap 3 – 31 lipca: Jaworzno – Szczyrk / 161 km

Kolarze wyruszą z pogranicza Górnego Śląska i Małopolski, będą się zmagać na trzech lotnych premiach w Mysłowicach, Bielsku-Białej i Wiśle, podjadą pod Salmopol i Zameczek, by zakończyć zmagania w Szczyrku.

Etap 4 – 1 sierpnia: Zawiercie – Zabrze / 288 km

Kolarze zaczną na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, żeby drogami zachodniej Małopolski wrócić na teren woj. śląskiego. Na tracie czwartego etapu przejadą przez Olkusz, Knurów, Jastrzębie-Zdrój i Rybnik. Zakończą zmagania pod stadionem Górnika Zabrze.

Etap 5 – 2 sierpnia: Olimp Nagawczyna - Rzeszów / 130 km

Trasa rozpocznie się w Nagawczynie. 130 kilometrów jazdy malowniczymi terenami Podkarpacia będzie wiodło między innymi przez gminę Lubenia, kolejne punkty kolarze będą mogli zdobyć w Łanach, gdzie zameldują się dwukrotnie. Ostatnie kilometry to walka na ulicach Rzeszowa.

Etap 6 – 3 sierpnia: Kopalnia Soli „Wieliczka” – Zakopane / 189 km

Kolarze spod „Wieliczki” przejadą do Zakopanego, gdzie będą się zmagać na Bustryku, na Butorowym Wierchu w Kościelisku i na przełęczy Głodówka. Jedyną lotną premię tego dnia wyznaczono przy Nosalowym Dworze, całośc zakończy się pod Wielką Krokwią.

Etap 7 – 4 sierpnia: Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska / 135,5 km

Ostatniego dnia zmagań kolarze przejadą przez premie usytuowane w Łapszance, Sierockiem i na Ścianie Bukovina. Jedyny lotny finisz tego dnia, na drugiej pętli, będą gościły Szaflary.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.