PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystyka biznesowa w Katowicach: Każdego roku Spodek i MCK rosną w siłę

  • PAP/MN    29 marca 2017 - 11:35
Turystyka biznesowa w Katowicach: Każdego roku Spodek i MCK rosną w siłę
Spodek i MCK tworzą największą zadaszoną powierzchnię konferencyjną w Polsce. (fot. PTWP)

Konferencje i rozmaite wydarzenia biznesowe przeciągnęły do Katowic w zeszłym roku ponad 762,5 tys. osób. Miasto chętnie rozwija turystykę biznesową.
• Samorząd Katowic wyda w tym roku 9 mln zł na działania służące rozwojowi turystyki biznesowej w mieście.

• Miasto zamierza promować się podczas 27 wydarzeń biznesowych, sportowych czy kulturalnych, przyciągających do stolicy Górnego Śląska tysiące odwiedzających.

• Intel Extreme Masters, Europejski Kongres Gospodarczy, Silesia Fashion Day - to niektóre imprezy, które każdego roku przyciągają do miasta nowych odwiedzających.

• Wydarzenia odbywają się na terenie Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, które wspólnie tworzą największą zadaszoną powierzchnię konferencyjną w Polsce.

Przedstawiciele Urzędu Miasta przekonują, że turystyka biznesowa stała się istotną dźwignią rozwoju Katowic, oddziałującą na różne sfery życia gospodarczego i społecznego, a także istotnym elementem promocji miasta w kraju i za granicą. Samorząd wspiera organizowanie w Katowicach rozmaitych imprez, m.in. wykupując świadczenia promocyjne w czasie ich trwania.

"Do końca ubiegłego roku wpłynęły do nas 52 oferty wykupu przez miasto świadczeń promocyjnych podczas imprez organizowanych w Katowicach. Organizatorzy zgłaszali wydarzenia o charakterze biznesowym, sportowym, kulturalnym, muzycznym czy medycznym. Po szczegółowym przeanalizowaniu otrzymanych ofert, w tym m.in. kosztorysów wydarzeń, nasza komisja oceniająca oferty zarekomendowała wykup pakietu świadczeń podczas 27 wydarzeń, które pozwolą budować pozytywny wizerunek miasta" - poinformował w środę zastępca naczelnika wydziału promocji w urzędzie miasta Marcin Stańczyk.

Katowice wypełnione imprezami biznesowymi i branżowymi

Organizatorzy rozmaitych wydarzeń ubiegali się o łączne wsparcie w wysokości ponad 20,5 mln zł, oczekując od samorządu zaangażowania w poszczególne imprezy od kilkudziesięciu tysięcy do ponad 1,5 mln zł. Jednak w budżecie miasta na wszystkie działania związane z rozwojem turystyki biznesowej zapisano w tym roku 9 mln zł. W najbliższym czasie negocjowane i zawierane będą umowy z oferentami na realizację wybranych działań.

Wśród wydarzeń rekomendowanych do wykupienia świadczeń promocyjnych są m.in. imprezy biznesowe i branżowe, jak Europejski Kongres Gospodarczy, VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, Targi Innowacji Gospodarczych i Naukowych Intarg, XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, II Kongres Menedżerów Kultury, European Start-up Days, a także wydarzenia medyczne, jak Kongres Wyzwań Medycznych, Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego, 42. Ogólnopolskie Dni Endoskopowe, XXI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego czy Centralne Obchody Światowego Dnia Serca.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.