PARTNER PORTALU
  • BGK

Tydzień Bibliotek 2016. Promują czytanie i zawód bibliotekarza

  • aw    5 maja 2016 - 11:01
Tydzień Bibliotek 2016. Promują czytanie i zawód bibliotekarza

Hasłem przewodnim imprezy będzie „Biblioteka inspiruje” (fot.sp1radzionkow.pl)

• Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek.
• Wydarzenia między 8 a 15 maja mają na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
• Stowarzyszenie organizuje też konkurs dla bibliotek.
Tydzień Bibliotek to cykliczna ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza.

W tym roku hasłem przewodnim imprezy będzie „Biblioteka inspiruje”.

Czytaj też: Biblioteki muszą walczyć o czytelników i przetrwanie

Organizatorzy zapraszają wszystkie biblioteki do aktywnego udziału Tygodniu oraz w konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2016.

Przedmiotem konkursu jest jedno, wybrane przez instytucję - adresata konkursu najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach programu Tydzień Bibliotek.

Adresatami konkursu są biblioteki i ośrodki informacji wszystkich rodzajów działające na terenie Rzeczypospolitej Polskiej finansowane ze środków publicznych i/lub prywatnych (biblioteki: publiczne każdego szczebla samodzielne lub będące częścią innych instytucji kultury, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, naukowe, fachowe, specjalne, inne).

Programy mogą być realizowane przez pojedyncze biblioteki lub wspólnie z innymi bibliotekami gminy/miasta/regionu na zasadach partnerskich. Inne rodzaje instytucji (organizacje pozarządowe, domy kultury nieprowadzące biblioteki publicznej, samorządy lokalne, inne) mogą brać udział w programie realizowanym przez bibliotekę jako instytucje wspierające.

Termin zgłoszeń do biura ZG SBP mija 30 czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.