PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulica Świętokrzyska bardziej zielona. O detalach zdecydują mieszkańcy

  • Propertydesign.pl    7 czerwca 2016 - 09:52
Ulica Świętokrzyska bardziej zielona. O detalach zdecydują mieszkańcy

Wizualizacja ul. Świętokrzyskiej wariant 1 (fot. mat.pras)

Warszawa pochwaliła się wizualizacjami ul. Świętokrzyskiej (od ul. M. Kopernika do ronda ONZ). Teraz czas na głos mieszkańców, którzy zadecydują o ostatecznym wyglądzie ulicy. Podstawą konsultacji społecznych są dwa warianty aranżacji zieleni, przygotowane przez zespół projektowy RS Architektura.
Nowa zieleń pojawi się na ul. Świętokrzyskiej (od ul. M. Kopernika do ronda ONZ) oraz na pl. Powstańców Warszawy. Te miejsca zmieniły się nie do poznania po zakończeniu budowy II linii metra – przestrzeń została uporządkowana, więcej miejsca przeznaczono dla pieszych i rowerzystów, pojawiła się mała architektura, drzewa i krzewy. Teraz, dzięki realizacji projektów wybranych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego, na ul. Świętokrzyskiej i pl. Powstańców Warszawy przybędzie zieleni ulicznej. Nasadzenia poprzedzą konsultacje społeczne - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

Podstawą konsultacji są dwa warianty aranżacji zieleni, przygotowane przez zespół projektowy RS Architektura. Obie propozycje mają wspólne założenie, którym jest dosadzenie drzew na odcinku od ul. M. Kopernika do Ronda ONZ. Koncepcje różnią się aranżacją zieleni niskiej oraz małej infrastruktury. Jeden wariant to rozwiązanie w stylistyce formalnej, z krzewami kształtowanymi w formie żywopłotów. Drugi jest propozycją bardziej swobodną, z wykorzystaniem większej liczby gatunków kwitnących i roślin płożących. Projekt Placu Powstańców zakłada utworzenie mozaikowej łąki kwietnej. Pierwszy wariant zakłada niskie krzewy, drugi zlokalizowanie drzew w dwóch szpalerach, a trzeci drzew w grupach. Ostateczny kształt projektu będzie wynikiem rozmów z mieszkańcami oraz uzgodnień z gestorami sieci podziemnych, którzy wskażą którym miejscu można bez obaw o podziemne instalacje posadzić drzewa i krzewy - podaje oficjalny portal miejski Warszawy.

Konsultacje projektu składają się z kilku etapów i potrwają do 28 czerwca.

Czytaj na Propertydesign.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.