PARTNER PORTALU
  • BGK

Urodziny Spodka, MCK w Katowicach: jesień i zima 2016 pełne atrakcji

  • Portalsamorzadowy.pl    2 września 2016 - 16:44
Urodziny Spodka, MCK w Katowicach: jesień i zima 2016 pełne atrakcji
Podczas konferencji 2 września prezes PTWP Event Center podzielił się śmiałymi planami na jesień i zimę w Spodku oraz MCK (fot. PTWP)

• 145 wydarzeń o różnym charakterze w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i 30 imprez w Spodku – wszystko to zaplanowano na najbliższe cztery miesiące.
• W stolicy Śląska odbędzie się także wydarzenie specjalne, czyli 45. urodziny Spodka. Zagrają: Lady Pank, Myslovitz, Miuosh, Kaliber 44, Marek Piekarczyk i zespół Cree.
• Atrakcje przygotowało PTWP Event Center, które wiosną tego roku, podczas dwóch pierwszych miesięcy zarządzania Spodkiem i MCK, zorganizowało 95 wydarzeń z udziałem ponad 70 tysięcy odwiedzających.
Podczas zorganizowanej w piątek (2 września) konferencji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, prezes firmy PTWP Event Center Wojciech Kuśpik zapowiedział, że w zaplanowanych do końca 2016 roku wydarzeniach w Spodku i MCK może wziąć udział nawet 250 tysięcy osób.

– Od momentu przejęcia zarządzania Spodkiem i MCK w Katowicach w maju bieżącego roku, konsekwentnie realizujemy założone cele: z największą troską dbamy o obiekty, które są własnością miasta, dążymy do obniżenia kosztów ich utrzymania, staramy się pozyskać wydarzenia o dużym rozmachu i skali, chcemy istotnie zwiększyć liczbę odbywających się w obiektach imprez, a także staramy się budynki „otwierać” – oferować mieszkańcom miasta i regionu różne aktywności na co dzień – na basenie, sali gimnastycznej czy lodowisku – mówi Wojciech Kuśpik.

Napięta ramówka do końca roku

Zgodnie z ramówką wydarzeń w miesiącach wrzesień–grudzień 2016, w katowickich obiektach odbędzie się blisko 200 wydarzeń o różnym charakterze. W Spodku będą to m.in.: imprezy rozrywkowe, mecze i koncerty. Szacowana liczba gości, którzy wezmą w nich udział wynosi ok. 105 tysięcy osób. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach do końca roku przeważać będą szkolenia, kongresy, konferencje, spotkania i targi, w których łącznie udział weźmie ok. 145 tysięcy gości.Wśród zaplanowanych do końca 2016 roku w Spodku i MCK wydarzeń znajdują się m.in.: Mecz Gwiazd Siatkówki, 40-lecie zespołu Kombi, Rawa Blues Festival, Gala MMA, koncerty, które zagrają: KULT, Sylwia Grzeszczak, Alter Bridge, Jan Michel Jarre, koncert muzyki filmowej oraz imprezy takie jak Mayday, Tribute to Michael Jackson, Disney on Ice – 100 lat magii Disneya, a także różne odsłony targów Silesia Bazaar, Katowice Tattoo Konwent, Śląskie Targi Książki, VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw i branżowe targi – kosmetyczne, ślubne, medyczne.

– Naszą ambicją jest, by Spodek i MCK w Katowicach były najlepszym kompleksem kongresowym w kraju pod kątem jakości i sprawności zarządzania – zaznaczył Marcin Stolarz, wiceprezes PTWP Event Center. - Dążymy do tego, by uwzględniając jego specyfikę i miejsce na rynku, Spodek stał się czołową areną wydarzeń muzycznych i sportowych średniej wielkości. Wprowadzamy także możliwość szerokiego korzystania z infrastruktury obiektów tak, by stały się one miejscem codziennej rozrywki i aktywności dla mieszkańców regionu - dodał.
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • katowiczanin, 2016-09-03 22:11:20

    W Spodku koncerty grała Metallica, Joe Cocker, Tina Turner, Brian Adams, Elton John, Deep Purple, The Cure, Genesis, Robert Plant i Jimmy Page, Black Sabbath, Mike Oldfield, Rammstein, Iron Maiden, Robbie Williams, Depeche Mode oraz Korn Kogokolwiek z tej listy wystarczyło zaprosić zamiast osób i... kapel, które grają na każdym piwnym jarmarku. To byłyby urodziny.  rozwiń