PARTNER PORTALU
  • BGK

Urodziny Spodka: Takiej ikony miasta można tylko zazdrościć

  • Propertydesign.pl    18 października 2016 - 11:08
Urodziny Spodka: Takiej ikony miasta można tylko zazdrościć
W tym roku Spodek obchodzi 45 urodziny (fot.PTWP)

Spodek jest największą ikoną Katowic. Budynek, który mimo, że ma już 45 lat nie zestarzał się i nadal jest świetny - twierdzi architekt Robert Konieczny.
- Kiedy rozstrzygnięto konkurs na projekt Spodka, miał pełnić rolę tylko hali sportowej zlokalizowanej na terenach zielonych, w północnej części Katowic. Dzięki wojewodzie śląskiemu - Jerzemu Ziętkowi, który zrozumiał, że jest to świetna architektura, został przeniesiony do centrum i zyskał też nową funkcję - wspomina Robert Konieczny. - Życzmy sobie w Polsce, więcej polityków z takim polotem i wizją, bo wtedy jest szansa na powstawanie tak dobrej architektury, jaką jest niewątpliwie katowicki Spodek - dodaje.

Według architekta KWK Promes, jeśli spojrzy się na tzw. Strefę Kulturę, to choć powstałe tam budynki jak Muzeum Śląskie czy MCK są dobrą architekturą, ich bryły to odmiany różnego rodzaju prostopadłościanów. - One stanowią tło dla ikony Katowic, jaką jest Spodek. Jego okrągła forma jest niczym lokomotywa, która ciągnie te wszystkie budynki - dodaje.

Wiecej czytaj na Propertydesign.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.