PARTNER PORTALU
  • BGK

VIII Europejski Kongres Gospodarczy. Poznaj szczegóły wydarzenia

  • wnp.pl    8 kwietnia 2016 - 14:57
VIII Europejski Kongres Gospodarczy. Poznaj szczegóły wydarzenia

Konferencja prasowa na temat Europejskiego Kongresu Gospodarcego 2016 (fot.PTWP)

Za 40 dni rozpocznie się ósma edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - najważniejszego spotkania biznesowego w Europie Centralnej. Organizatorzy przedstawili kolejne szczegóły wydarzenia.
Ósma edycja EEC (European Economic Congress) odbędzie się w dniach 18-20 maja. Miejscem dyskusji, spotkań, prezentacji i wymiany opinii będzie gmach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach oraz - po raz pierwszy - bezpośrednio z nim połączona Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek.

- Zakładamy, że Kongres, podobnie jak przed rokiem, zgromadzi ok. 7,5 tys. gości. Impreza wzbudza też coraz większe zainteresowanie i jest rozpoznawalna w różnych regionach świata - mówił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator EEC.

Kuśpik zaznaczył, że organizatorzy EEC zawsze starają się skupiać na tematach ważnych dla życia gospodarczego i politycznego. W tym roku będzie to m.in. trudne otoczenie geopolityczne Europy, związane z sytuacją na Bliskim Wschodzie, a także w północnej Afryce. Ponadto istotna będzie innowacyjność i digitalizacja gospodarki, a także - jak zawsze w agendzie Kongresu - przemysł, energetyka i reindustrializacja. Nie zabraknie też tematów bliskich samorządom.

O tym, kiedy i jakie zaplanowano sesje samorządowe czytaj tutaj

Nowością będzie wykorzystanie Spodka, w którym odbędzie się European Start-up Days - nowa impreza towarzysząca EEC, a także przestrzeni między Spodkiem a MCK, która będzie swego rodzaju „mikserem” pomiędzy małym a dużym biznesem.

Prof. Jerzy Buzek, poseł PO do Parlamentu Europejskiego, który jest przewodniczącym Rady Patronackiej EEC, zwrócił uwagę, że agenda Kongresu zawsze skupiała się wokół kluczowych tematów.

- Kongres ma wymiar europejski, ale wymiar regionalny też jest dla nas istotny. To sytuacja na Śląsku w dużej mierze decyduje o całej polskiej gospodarce - wskazał Buzek, dodając, że organizatorzy będą chcieli gościom EEC pokazać też oblicze regionu, związane z wydarzeniami kulturalnymi oraz ofertą turystyczną.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.