PARTNER PORTALU
  • BGK

W 2017 międzynarodowe targi lotnicze na Podkarpaciu

  • pt/pap    12 maja 2016 - 14:38
W 2017 międzynarodowe targi lotnicze na Podkarpaciu

Tagoroczne targi odbyły się w Sevilli (fot.podkarpackie.pl)

• W przyszłym roku Podkarpacie będzie gospodarzem międzynarodowych targów branży lotniczej Aerospace & Defense Meetings Central Europe.
• Impreza będzie okazją do m.in. prezentacji firm skupionych w działającej w regionie Dolinie Lotniczej.
Informację o tym, że targi w 2017 r. odbędą się na Podkarpaciu przekazał marszałek województwa Władysław Ortyl, który przebywał ostatnio na tegorocznej edycji targów, które odbywały się w Sewilli.

"Tam nawiązaliśmy wiele kontaktów, z firmami, przedstawicielami klastrów, ale przede wszystkim zapraszaliśmy wszystkich na następny rok na Podkarpacie. Europa Środkowa i Wschodnia jest ważnym miejscem, gdzie funkcjonuje przemysł lotniczy, a Dolina Lotnicza jest już znaną marką" - dodał.

Podkreślił, że targi są miejscem spotkania międzynarodowych potentatów branży lotniczej z lokalnymi dostawcami. Przyszłoroczna edycja będzie okazją do prezentacji przedsiębiorstw tworzących Dolinę Lotniczą. Stowarzyszenia skupia ponad 100 firm z tej branży, które zlokalizowane są w południowo-wschodniej Polsce.

Impreza odbędzie się maju 2017 roku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. W jej programie znajdą się konferencje i panele poświęcone innowacyjnym badaniom i rozwojowi branży lotniczej, spotkania B2B oraz warsztaty.

Organizatorem Aerospace & Defence Mettings jest firma BCI Aerospace, która jest liderem w przygotowywaniu tego typu imprez dla przemysłu lotniczego i obronnego. Spotkania te są organizowane na całym świecie, w Sewilli już po raz trzeci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.