PARTNER PORTALU
  • BGK

W 2020 r. odbędzie się w Gdańsku Europejskie Jamboree Skautowe

  • PAP/JS    8 grudnia 2017 - 20:55
W 2020 r. odbędzie się w Gdańsku Europejskie Jamboree Skautowe
W tym tygodniu ZHP i władze Gdańska potwierdziły ostatecznie w ramach zawartej umowy organizację za trzy lata Europejskiego Jamboree Skautowego. (Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl)

W 2020 r. odbędzie się w Gdańsku Europejskie Jamboree Skautowe. W zorganizowanym na Wyspie Sobieszewskiej zlocie może wziąć udział ok. 20 tysięcy harcerzy - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
"Jesteśmy dumni, że Gdańsk będzie gościł kolejną wielką imprezę o charakterze międzynarodowym. To potwierdza wyjątkową pozycję naszego miasta, i jest jeszcze jedną okazją do promowania Gdańska. Zrobimy wszystko, by ci młodzi Europejczycy, którzy do nas przyjadą, czuli się tutaj jak u siebie w domu i chętnie do nas wracali" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Związek Harcerstwa Polskiego starał się już o organizację w Gdańsku w 2023 r. Światowego Jamboree Skautowego, największej i najważniejszej imprezy dla tej społeczności. W połowie sierpnia podczas konferencji Światowej Organizacji Ruchu Skautowego w Baku polska kandydatura przegrała jednak w głosowaniu z Saemangeum w Korei Płd.

W stolicy Azerbejdżanu złożono wówczas wstępną deklarację europejskich organizacji skautowych ws. organizacji w Gdańsku Europejskiego Jamboree Skautowego. Następnie, 10 listopada Europejski Komitet Skautowy przyznał ZHP prawo do organizacji tego wydarzenia. W tym tygodniu ZHP i władze Gdańska potwierdziły ostatecznie w ramach zawartej umowy organizację za trzy lata Europejskiego Jamboree Skautowego.

To nie jedyna duża impreza harcerska jaka odbędzie się w najbliższym czasie w Gdańsku - w sierpniu 2018 r. ZHP zorganizuje na Wyspie Sobieszewskiej zlot z okazji 100-lecia powstania związku. W trwającym 11 dni spotkaniu udział ma wziąć około 15 tys. harcerzy, wśród nich także skauci z zagranicy. Na potrzeby krajowego zlotu na wyspie ma powstać miasteczko ulokowane na ok. 200 hektarach

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ..., 2017-12-08 21:06:35

    Na fotografii - prezentacja wypełnionego kuponu lotka...