PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bydgoszczy powstanie Centrum Organizacji Pozarządowych

  • MN    8 grudnia 2017 - 20:23
W Bydgoszczy powstanie Centrum Organizacji Pozarządowych
Centrum ma być miejscem działań społecznych i wymiany doświadczeń międzysektorowych. (fot. pixabay)

Władze Bydgoszczy podpisały umowę na roboty remontowo-budowlane w kamienicy, w której powstanie Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych.
W budynku przy ul. Gdańskiej 5 zlokalizowana była dawniej księgarnia "Współczesna". Teraz powstanie w nim Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Władze miasta widzą same korzyści wynikające z udostępnienia budynku dla pozarządowców.

- Dzięki takim miejscom korzyść jest obopólna – pobudzana jest aktywność organizacji, a jednocześnie zwiększona zostaje różnorodna oferta dla mieszkańców miasta. W Centrum Organizacji Pozarządowych każdy, kto ma ochotę rozpocząć działalność społeczną, otrzyma wsparcie – organizacyjne, merytoryczne i doradcze - tłumaczą urzędnicy. Dodają, że misją takich miejsc jest zawsze wszechstronne wspieranie aktywności społecznej mieszkańców Bydgoszczy.

Na parterze kamienicy będzie znajdować się strefa „relaksu” – z kawiarnią, czytelnią nawiązującą do tradycji tego miejsca, kącikiem zabaw dla dzieci oraz spokojniejszym zakątkiem dla seniora. Będzie to miejsce codziennych rozmów i integracji. Centrum ma być nowoczesne i przyjazne dla wszystkich grup wiekowych, w pełni przystosowane dla rodziców z dziećmi, osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Na blisko 900 mkw. znajdzie się przestrzeń na profesjonalne warsztaty, konferencje i szkolenia, dyżury specjalistów, ale również na nieformalne spotkania grup wsparcia osób działających społecznie. 

Wykonawca, zgodnie z umową, ma 10 miesięcy na zakończenie robót i oddanie obiektu do użytku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.