PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gdańsku kwestują dla hospicjum

  • pt    31 października 2016 - 13:41
W Gdańsku kwestują dla hospicjum
Każdy kto wrzuci do puszki jakąkolwiek kwotę, dostaje w prezencie pudełko zapałek z nalepkami promującymi działalność hospicyjną (fot.gdansk.pl)

• Młodzież i znane osobistości kwestują w Gdańsku przez cztery dni dla hospicjum.
• Rok temu cmentarna kwesta na rzecz gdańskiego Hospicjum im. ks. Dutkiewicza dała przeszło 107 tys. zł.
Od soboty, 29 października, w Gdańsku w ramach akcji “Zapalmy Światło dla Hospicjum” datki zbiera ok. 350 wolontariuszy - głównie uczniów gdańskich szkół podstawowych i gimnazjów. Pomagają im znane postaci świata sportu, polityki i mediów. Każdy kto wrzuci do puszki jakąkolwiek kwotę, dostaje w prezencie pudełko zapałek z nalepkami promującymi działalność hospicyjną.

Akcja potrwa do wtorkowego wieczoru, 1 listopada, gdy na cmentarzach jest największy ruch w związku z dniem Wszystkich Świętych.

- Można nas spotkać na największych gdańskich cmentarzach. Wolontariusze są młodzi, często kilkuletnie dzieci, więc zmieniają się co dwie, trzy godziny - podkreśla Anna Laska z Fundacji Hospicyjnej.
- Taka rotacja jest konieczna ze względu na jesienny chłód, chodzi o to, żeby się nikt nie rozchorował.

W sobotę, 29 października, młodych wolontariuszy wspierali m.in. Maciej “Gleba” Florek (tancerz i choreograf, juror programu You Can Dance), żeglarz Paweł Tarnowski (złoty medalista mistrzostw Europy) i Michał Turek (dziennikarz Radia Plus).

W poniedziałek, 31 października, wsparcia kwestującym na cmentarzu Łostowickim ma udzielić poseł Adam Korol (znakomity wioślarz, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Pekinu). We wtorek, 1 listopada, datki z młodymi wolontariuszami zbierać będą m.in. bokser Dariusz Michalczewski (na Łostowicach), prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (na Łostowicach), poseł Małgorzata Chmiel (na Srebrzysku) i poseł Andrzej Jaworski (w Oliwie).

Akcję “Zapalmy Światło dla Hospicjum” zorganizowano po raz ósmy. Zebrane pieniądze w całości wykorzystane będą na pokrycie kosztów opieki nad osobami terminalnie i przewlekle chorymi dorosłymi i dziećmi. Miesięczny koszt opieki w samym Domowym Hospicjum dla Dorosłych to ponad 100 tys. zł. Rocznie gdańskie Hospicjum im. ks. Dutkiewicza dba o ok. 1000 pacjentów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.