PARTNER PORTALU
 • BGK

W Gdańsku pracują nad Modelem na rzecz Równego Traktowania

 • AKC    4 maja 2018 - 09:41
W Gdańsku pracują nad Modelem na rzecz Równego Traktowania
Gdańsk pracuje nad Modelem na Rzecz Równego Traktowania (fot. gdansk.pl)

Władze Gdańska chcą równego traktowania mieszkańców. W tym celu powstaje Model na Rzecz Równego Traktowania. Będzie oparty na zasadach poszanowania praw wszystkich grup społecznych.
 • W Gdańsku od blisko roku trwają prace nad Modelem na Rzecz Równego Traktowania. Uczestniczyło w nich ponad 100 osób, przedstawicielek i przedstawicieli różnych środowisk.
 • Efektem tych prac są rekomendacje dla polityki miejskiej. Teraz mieszkanki i mieszkańcy Gdańska będą mogli wyrazić swoją opinię na ich temat.
 • Drugie spotkanie konsultacyjne odbędzie się w poniedziałek 7 maja o godz. 18 w sali suwnicowej Klubu Żak przy ul. Grunwaldzkiej 195/197.

Pierwsze spotkanie warsztatowe  w ramach prac nad Modelem na Rzecz Równego Traktowania odbyło się 29 września 2017 roku. W kolejnych odbywających się co miesiąc spotkaniach dyskutowano o tym, jaki kształt nadać modelowi, który zawierać będzie m.in. praktyczne wskazówki dla urzędu, jednostek miejskich oraz współpracujących podmiotów w ramach polityki równościowej.

Model ma za zadanie wypracować takie rozwiązania, by planowanie usług miasta i zlecanych zadań, odbywało się z poszanowaniem praw wszystkich grup społecznych, tak by mieszkanki i mieszkańcy mogli  korzystać z gdańskiego systemu edukacji, rynku pracy czy oferty kulturalnej bez większych przeszkód. A gdy ma miejsce dyskryminacja lub przemoc, procedury modelu ułatwią szybką i sprawną reakcję miasta i udzielenie koniecznego wsparcia.

Czas na konsultacje społeczne

W poniedziałek 23 kwietnia rozpoczęły się konsultacje społeczne, które odbywać się będą w dwóch formach: zgłaszanie uwag w formie pisemnej oraz spotkań konsultacyjnych. Dodatkowo konsultacje prowadzone są również wewnątrz urzędu i jednostek miejskich.

Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię poprzez zgłoszenie uwag do rekomendacji Modelu. Uwagi składane są na piśmie w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gdańsku w Wydziale Rozwoju Społecznego oraz drogą elektroniczną na adres e-mail: barbara.borowiak@gdansk.gda.pl. 

Drugą formą konsultacji są spotkania z mieszkańcami, podczas, których mogą osobiście składać propozycje i opinie do rekomendacji Modelu. Pierwsze ze spotkań odbyło się 23 kwietnia.

Drugie spotkanie odbędzie się 7 maja  o godz. 18:00 w sali suwnicowej Klubu Żak, przy ul. Grunwaldzkiej 195/197.

Spotkanie konsultacyjne poprowadzą liderzy i liderki grup roboczych pracujących w modelu. Na początku zostanie zaprezentowany model, jego cele oraz przebieg prac nad nim. Następnie przy sześciu stolikach, zgodnych z sześcioma obszarami pracy modelu, liderzy i liderki przedstawiać będą rekomendacje dotyczące konkretnego obszaru działania miasta i zapisywać uwagi, komentarze osób uczestniczących w konsultacjach, dotyczące każdej z rekomendacji.

Będzie można odwiedzić „stoliki” w zakresie poszczególnych obszarów prac modelu: Integracja Społeczna i Aktywność Obywatelska, Zdrowie Publiczne i Sport, Kultura i Czas Wolny, Edukacja, obszar komunalny i przestrzenny złożony z Programów Operacyjnych Mobilność i Transport, Przestrzeń Publiczna oraz Infrastruktura, a także obszar gospodarczy złożony z Programów Operacyjnych Atrakcyjność Inwestycyjna oraz Przedsiębiorczość i Innowacyjność.

Konsultacje trwają do 8 maja 2018 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.