PARTNER PORTALU
  • BGK

W Lublinie rusza drugi Zielony Budżet Obywatelski

  • KDS    9 czerwca 2017 - 09:35
W Lublinie rusza drugi Zielony Budżet Obywatelski
Tak prezentuje się projekt łąki kwietnej na skrzyżowaniu ul. Bernardyńskiej i ul. Wyszyńskiego na wizualizacji. Kwiaty już zostały posadzone, niebawem zobaczymy go w rzeczywistości (fot. lublin.eu)

W poniedziałek 12 czerwca rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zasad zgłaszania i wyboru projektów Zielonego Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. To pierwsza inicjatywa w Polsce, w ramach której mieszkańcy sami mogą zadecydować jak zagospodarowana będzie zieleń terenów miejskich.
Na pomysły, uwagi i opinie mieszkańców dotyczące zasad zgłaszania i wyboru projektów w ramach ZBP, urzędnicy czekają do 25 czerwca. Jak informują, konsultacje społeczne prowadzone będą w trybie pisemnego zgłaszania opinii i wniosków, które należy przesłać w formie elektronicznej na adres: zielony@lublin.eu.

Pisma można też złożyć bezpośrednio podczas spotkania z mieszkańcami. Zaplanowano je we wtorek (20 czerwca) o godz. 17 w siedzibie Biura Partycypacji (ul. Bernardyńska 3).

W razie pytań i wątpliwości można kontaktować się bezpośrednio z Piotrem Chorosiem, dyrektorem Biura Partycypacji Społecznej - tel. 661 123 161. 

W Lublinie Zielony Budżet Obywatelski został ogłoszony w 2016 roku i był pierwszym tego typu przedsięwzięciem w kraju. W ramach ZBO mieszkańcy mogą zgłaszać własne pomysły na zagospodarowanie zielenią terenów miejskich. 

W ramach pierwszej edycji do realizacji trafił m.in. wniosek dotyczący wykonania łąki kwietnej pomiędzy ul. Bernardyńską a ul. Wyszyńskiego. 

- Łąka kwietna jest nową strukturą roślinną wśród zieleni miasta. Autor projektu zakładał, że realizacja ta stanie się swego rodzaju doświadczeniem: jak taka forma będzie odbierana i postrzegana przez mieszkańców Lublina - możemy przeczytać na stronie magistratu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.