PARTNER PORTALU
  • BGK

W marcu Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich w Dąbrowie Górniczej

  • pt    22 lutego 2016 - 12:14
W marcu Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich w Dąbrowie Górniczej
3-4 marca samorządowcy z miast spotkają się w Dąbrowie Górniczej (fot.zmp.poznan.pl)

• 3-4 marca samorządowcy z miast spotkają się w Dąbrowie Górniczej.
• Zgromadzenie będzie połączone z przypadającym w tym roku jubileuszem 25-lecia restytucji ZMP oraz 100-leciem praw miejskich Dąbrowy Górniczej.
• W obradach weźmie udział ponad 300 samorządowców, prezydentów, burmistrzów, przewodniczących rad miejskich.
3-4 marca 2016 roku w Dąbrowie Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się XXXVII Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, które będzie połączone z przypadającym w tym roku jubileuszem 25-lecia restytucji ZMP oraz 100-leciem praw miejskich Dąbrowy Górniczej.

W obradach weźmie udział ponad 300 samorządowców, prezydentów, burmistrzów, przewodniczących RM z miast członkowskich (delegatów z miast do Zgromadzenia Ogólnego i obserwatorów). Zaproszenia wystosowano m.in. do Kancelarii Prezydenta RP, przedstawicieli rządu i Parlamentu.

Podczas pierwszego dnia (czwartek) delegaci z miast członkowskich ZMP przyjmą m.in. sprawozdania z działalności oraz realizacji budżetu związku za rok 2015, a także uzgodnią tezy programu działań związku i budżet na rok 2016.

Reprezentanci władz lokalnych miast będą dyskutować w zespołach tematycznych o: finansach miast (konsolidacji VAT), edukacji (likwidacji obowiązku szkolnego dla 6-latków i gimnazjów), polityce społecznej (program 500+) oraz ustawie o rewitalizacji.

Drugiego dnia (piątek) spotkania, po przyjęciu wniosków zespołów i programu działania na następny rok, odbędzie się uroczysta gala, na której 25 wybranych przez Kapitułę miast członkowskich ZMP zostanie uhonorowanych Srebrnymi Laurami na srebrny jubileusz związku.

Wyróżnienie będzie przyznane za wybitne rozwiązania czy osiągnięcia w rozwoju miasta i zarządzania nim w minionym 25-leciu, które zostało potwierdzone w najbardziej prestiżowych rankingach, ratingach, konkursach oraz publikacjach.

Imprezą towarzyszącą będzie „Kawiarenka Obywatelska”, do której zaproszą organizacje działające na rzecz aktywizacji obywatelskiej i poprawy jakości oraz skuteczności komunikacji władzy z mieszkańcami.

Przy kawie będzie można zapoznać się z dobrymi praktykami współpracy z samorządami, a także z szeregiem publikacji i narzędzi dotyczących budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego) i konsultacji społecznych.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.