PARTNER PORTALU
  • BGK

W miastach rozdają choinki na święta

  • MN    4 grudnia 2017 - 22:10
W miastach rozdają choinki na święta
Choinki będą rozdawane m.in. w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Ale będą to drzewka różnej wielkości i przyznawane na różnych zasadach. (fot. pixabay)

700 małych sadzonek świerka w doniczkach będą mogli odebrać mieszkańcy Krakowa 6 grudnia. Ale nie tylko w tym mieście będą rozdawane choinki.
• Akcja w Krakowie związana jest z promocją tras rowerowych VeloMałopolska i odbędzie się 6 grudnia.

• Z kolei w Warszawie choinki będą wydawane w zamian za odpady w ramach akcji Świąteczna Eko Pomoc 10 grudnia.

• Choinkę będzie można też odebrać np. na Starym Rynku w Poznaniu 22 grudnia. 

W środę, 6 grudnia, po Rynku Głównym Krakowa będzie jeździł Mikołaj... na rowerze. W godzinach od 9 do 17 będzie można odebrać od niego sadzonkę świerka. Mikołajkowa akcja jest podsumowaniem działań województwa małopolskiego w 2017 roku związanych z budową sieci tras rowerowych VeloMałopolska i promocją jazdy na rowerze. 

- Sadzonki, które przygotowaliśmy dla mieszkańców będą towarzyszyć przeżywaniu najważniejszych świątecznych momentów, a potem mogą zostać zasadzone na działce czy w ogrodzie, będąc żywą fabryką produkującą tlen. Zapraszamy wszystkich gości do spędzenia świąt w naszym regionie i osobistego przekonania się, że właśnie w Małopolsce mieszka szczęście – mówi Jacek Krupa, marszałek Małopolski.

Władze województwa zapowiadają też kolejne świąteczne atrakcje, o których będą informować na bieżąco. Ale nie tylko w Małopolsce można zdobyć choinkę.

Czytaj też: Samorząd Gdańska odpali świąteczne iluminacje

W stolicy, warszawiacy, którzy odwiedzą stacjonarne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w zamian za przyniesiony m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają świąteczne choinki w doniczkach.

- Podczas ostatniej edycji Świątecznej Eko Pomocy, organizowanej w 2015 roku, przekazaliśmyw zamian za ponad 20 tysięcy kilogramów odpadów prawie 4 tysiące choinek w doniczkach. Cały dochód z akcji przeznaczony został na odbudowę przedszkola dla dzieci na Filipinach – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Podczas wydarzenia rozdawane będą zarówno mniejsze, jak i większe choinki w doniczkach w zależności od wielkości i ilości przyniesionych odpadów, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii, szkła opakowaniowego, plastiku, metalu i papieru. Kto będzie chciał choinkę, powinien przyjść do punktu PSZOK z odpadami, 10 grudnia w godzinach od 10 do 14.

Choinki będą rozdawane też np. w Poznaniu na Starym Rynku. Urzędnicy zapowiadają, że nastąpi to niemal tuż przed Wigilią, 22 grudnia. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.